Ստեփանակերտը հերքում է Բաքվի տարածած ապատեղեկատվությունը
Հայկական անօդաչու թռչող սարք կործանելու մասին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին Sputnik Արմենիային ասաց ԼՂՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը։
«Լուրը չի համապատասխանում իրականությանը. ապատեղեկատվություն է։ Այսօր նրանց համար հատուկ օր է` Հեյդար Ալիևի մահվան օրը, ուստի նրանք հատկապես մեծ ջանքեր են գործադրում տեղեկատվական դաշտում», - ասաց Բաբայանը։ Նրա խոսքով` ադրբեջանական կողմը դեկտեմբերի 11-ին և 12-ին 14 անգամ գնդակոծել է հայկական դիրքերը, և այդ թիվը համընկնում է Ադրբեջանի նախորդ նախագահի մահվան 14-րդ տարելիցին։ «Նրանք միշտ պահպանում են այդ սիմվոլիզմը», — ասաց Բաբայանը։

Давид Бабаян: сообщение о сбитом армянском беспилотнике - дезинформация
Распространенное азербайджанским минобороны сообщение о сбитом армянском беспилотном летательном аппарате является дезинформацией, сказал Sputnik Армения пресс-секретарь президента Нагорно-Карабахской Республики Давид Бабаян.
"Это не соответствует действительности. Это дезинформация. Сегодня для них особенный день -день смерти Гейдара Алиева, поэтому они особенно стараются на информационном поле", - сказал Бабаян.
По его словам, с этим же связано то, что 11-12 декабря азербайджанская сторона 14 раз обстреляла армянские позиции из минометов. Он отметил, что эта цифра соответствует 14-ой годовщине предыдущего президента Азербайджана. "Этот символизм они всегда поддерживают", - подчеркнул Бабаян.