Հայաստանից մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել Սիրիա
Երևանում գտնվող Էրեբունի ռուսական ավիաբազայից այսօր այսօր 18 տոննա մարդասիրական օգնություն է ուղարկվել Սիրիա, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Հայաստանը ևս բազմիցս զգացել է միջազգային մարդասիրական օգնության, աջակցության կարևորությունը», – լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը` ընդգծելով, որ մարդասիրական օգնությունը բաժանվելու է ոչ միայն էթնիկ հայերի, այլ սիրիացի ողջ ժողովրդին։
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 4-ին ու 5-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանձնարարությամբ Հայաստանից մարդասիրական օգնություն էր ուղարկվել Սիրիա։

Армения отправила новую партию гуманитарного груза в Сирию
Первый самолет Ил-76 с армянским гуманитарным грузом на ареборту отправился в Сирию с российской авиабазы Эребуни в Ереване, сообщает Sputnik Армения.
"Республика Армения с удовольствием откликнулась на предложение российской стороны, озвученное в рамках ОДКБ, о совместном предоставлении гуманитарной помощи народу братской Сирии", - сказал министр обороны Армении Виген Саргсян. Он подчеркнул, что груз будет распределяться не только между этническими армянами, но и всеми нуждающимися сирийцами.
Это уже вторая партия (4 борт) гуманитарной помощи Сирии. Самолет загружен 18 тоннами продовольствия и предметами первой необходимости.