Apple Store-ում երեխաների համար նոր հայկական հավելված է հայտնվել
Այսօրվանից Apple Store-ում կհայտնվի նոր հայկական հավելված «Pic Pen Coloring Book»-ը՝ նախատեսված երեխաների համար:
Pic Pen-ը «ներկիր ինքդ» սկզբունքով գունազարդման խաղ է, որը տարբերվում է գունազարդման գործիքների բազմազանությամբ և էմոցիոնալ նկարներով: Հավելվածը բաղկացած է 6 թեմատիկ աշխարհներից, որոնցից յուրաքանչյուրում առկա են 24 նկարներ և 120 գույներ: Հետագայում թեմատիկ աշխարհները անընդհատ կատարելագործվելու են, ստեղծվելու են նորերը:
Որպես հավելվածի առավելություն նշվում է գործընթացի հեշտությունը, որը թույլ չի տալիս գունազարդման ընթացքում դուրս գալ եզրագծերից: Սա հատկապես կարևոր է փոքրիկների համար, որոնք կօգտվեն հավելվածից:
Խաղը նախատեսված է մինչդպրոցական տարիքի երեխաների համար, սակայն փորձարկումների արդյունքները ցույց են տալիս, որ Pic Pen-ը հետաքրքրում է նաև մինչև 10 տարեկան երեխաներին:

В Apple Store появилось новое армянское приложение (видео)
Со вчерашнего вечера, 22 февраля, в Apple Store появилось новое армянское приложение для детей, сообщает armrus.info.
Pic Pen Colorbook – занимательная игра-раскраска. По словам авторов стартапа, Pic Pen Colorbook отличается от аналогичных приложений множеством инструментов для раскрашивания и профессиональными, эмоциональными картинками.
Приложение состоит из шести тематических миров, в каждом из которых есть 24 картинки и 120 цветов. По словам разработчиков, в дальнейшем миры будут постоянно усовершенствоваться, будут появляться новые.
Одним из превосходств Pic Pen Colorbook является простота процесса раскрашивания, благодаря чему цвета, распределенные по полям, не смешиваются друг с другом. Это позволяет сделать использование приложения более приятным и интересным для детей.