ԵՄ Խորհուրդը հավանություն է տվել Վրաստանի հետ առանց վիզայի ռեժիմի սահմանմանը
ԵՄ Խորհուրդը հավանության է արժանացրել Վրաստանի համար առանց վիզայի ռեժիմի սահմանումը, փոխանցում է ռուսական ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«2017 թ.-ի փետրվարի 27-ին ԵՄ Խորհուրդը Վրաստանի քաղաքացիների համար վիզայի ազատականացման մասին որոշում է ընդունել: Նրանք ԵՄ երկրների տարածքում կարող են լինել 90-ից մինչև 180 օր», - ասված է հաղորդագրությունում:
Մարտի 1-ին օրենսդրական փոփոխությունը կստորագրեն Եվրախորհրդարանի նախագահն ու ԵՄ Խորհրդում նախագահող Մալթայի ներկայացուցիչը: Կարգավորումն ուժի մեջ կմտնի հրապարակումից 21 օր անց:

Совет ЕС одобрил введение безвизового режима с Грузией
По сообщению TASS, Совет ЕС одобрил введение безвизового режима между странами сообщества и Грузией. Об этом передает инфрмацию пресс-служба Совета.
"27 февраля 2017 года Совет принял постановление по визовой либерализации для граждан Грузии, отправляющихся в ЕС на срок до 90 дней в течение периода в 180 дней", - отмечается в нем.
Также отмечается, что Совет ЕС  одобрил постановление по механизму приостановки, которое может быть применено ко всем существующим соглашениям о визовой либерализации (между ЕС и третьими странами).