Թրամփը միգրացիոն նոր օրենք է ստորագրել. ամերիկյան վիզա ստանալն ավելի կբարդանա
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոր հանձնարարականներ է տվել միգրացիայի և ազգային անվտանգության ոլորտներում: Ինչպես նշվում է Սպիտակ տան տարածած հուշագրում, ամերիկյան իշխանություններին հանձնարարված է խստացնել ԱՄՆ մուտքի արտոնագրի տրամադրումը, ուժեղացնել միգրանտների շրջանում ամերիկյան օրենսդրության պահպանումը, ինչպես նաև ավելի հասանելի դարձնել միգրացիայի վերաբերյալ տվյալները:
Հիշեցնենք, որ մարտի 6-ին Թրամփը ստորագրել է նոր հրաման, որը 90 օրով դադարեցնում է ԱՄՆ մուտքը գերազանցապես մուսուլմանական բնակչություն ունեցող 6 երկրների՝  Իրանի, Եմենի, Լիբիայի, Սիրիայի, Սոմալիի և Սուդանի քաղաքացիների համար (Ցուցակից հանվել է Իրաքը)։ Նոր հրամանը նաև առավելություն չի տալիս առանձին կրոնական փոքրամասնություններին, ինչպես նախկին փաստաթղթում։

Трамп утвердил новые правила в сфере иммиграции
Президент США Дональд Трамп издал несколько новых распоряжений в сферах иммиграции и национальной безопасности США. Новые указания отмечены в меморандуме, распространенном Белым домом 6 марта, передает Корреспондент.
В документе отмечается, что властям США предписано ужесточить процесс рассмотрения заявок на въезд в США, усилить меры по соблюдению законодательства среди иммигрантов, а также сделать более доступными статистические данные по иммиграции.
Напомним, 6 марта Трамп подписал новую версию иммиграционного указа. В соответствии с ним, въезд в США будет запрещен на 90 дней жителям шести мусульманских стран – Судана, Сирии, Ирана, Ливии, Сомали и Йемена.