ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է «Լավագույն կին գործարար» մրցանակաբաշխության հաղթողներին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր մասնակցել է ՀՀ վարչապետի բարձր հովանու ներքո անցկացվող «Լավագույն կին գործարար» 6-րդ մրցանակաբաշխությանը: Միջոցառումն անցկացվում է ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության աջակցությամբ ու «Հայաստանի փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոն» հիմնադրամի կազմակերպմամբ:
Կարեն Կարապետյանը ՀՀ վարչապետի շնորհակալագրերով է խրախուսել Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման բնագավառում ունեցած ներդրման, ինչպես նաև ակտիվ գործունեության համար «Լավագույն կին գործարար» մրցանակաբաշխության արդյունքներով Երևանից և ՀՀ մարզերից հաղթող ճանաչված կին գործարարներին: Մրցանակների արժանացած բիզնես կանայք լավագույնն են ճանաչվել «Լավագույն կին գործատու», «Լավագույն կին նորարար», «Կին գործարարի լավագույն ապրանքանիշ», «Լավագույն երիտասարդ կին գործարար», «Լավագույն սկսնակ կին գործարար» և «Լավագույն կին գործարար արտահանող» անվանակարգերում:
«Ցանկանում եմ, որ երբեք չհոգնեք, միշտ լինեք գեղեցիկ, ժպիտով, եռանդով, դրայվով և այն հանդուրժողականությունն ու մշակույթը, որ կարող եք բիզնեսում սերմանել, սերմանեք ձեր շրջապատում: Մենք շատ լավ հասկանում ենք, որ մեր հասարակության ամենակարևոր շարժիչ ուժերից մեկը գործարարն է, բիզնեսմենը և այդ պատճառով կառավարության բոլոր գործառույթները, քայլերն ուղղված են նրան, որպեսզի բիզնես միջավայրը դարձնենք առավելագույնս պարզ և հասկանալի: Սրտանց շնորհավորում եմ, ցանկանում եմ, որ լինեք հաջողակ,էներգիայով լի և տարեցտարի ձեր բիզնեսը էլ ավելի զարգանա», - շնորհավորանքի խոսքում ասել է կառավարության ղեկավարը:
«ՓՄՁ ԶԱԿ» հիմնադրամի կողմից հատուկ մրցանակներ են շնորհվել Արցախի կին գործարարներին: «Լավագույն կին գործարար» ՀՀ վարչապետի մրցանակաբաշխության հաղթողներին խրախուսական մրցանակներ են հանձնվել նաև միջազգային կազմակերպությունների՝ USAID, GIZ, UNIDO, UNFPA, UNHCR, EBRD ASB, EBRD BSO, AWAY, AUA, CARITAS կողմից:

Премьер Армении поздравил победительниц конкурса "Лучшая женщина - предприниматель"
Премьер-министр Карен Карапетян сегодня принял участие в церемонии вручения призов проведенного под высоким патронатом Премьер-министра РА 6-го конкурса "Лучшая женщина - предприниматель". Конкурс был проведен при содействии министерства экономического развития и инвестиций РА и организационной поддержке фонда "Национальный центр развития малого и среднего предпринимательства Армении", сообщает пресс-служба правительства РА.
Карен Карапетян поощрил благодарственными грамотами премьер-министра женщин-предпринимателей из Еревана и областей РА, признанных победительницами по итогам конкурса "Лучшая женщина - предприниматель" за вклад в экономическое развитие Республики Армения и активную деятельность. Удостоившиеся призов бизнес-леди признаны лучшими в номинациях "Лучшая женщина - работодатель", "Лучшая женщина - инноватор", "Лучший товарный знак женщины - предпринимателя", "Лучшая молодая женщина - предприниматель", "Лучшая женщина - начинающий предприниматель" и "Лучшая женщина – предприниматель-экспортер".
"Желаю, чтобы вы никогда не уставали, всегда были красивыми, с улыбкой, энергией, драйвом, и ту толерантность и культуру, которые вы можете привнести в бизнес, распространяли в вашей среде. Мы очень хорошо понимаем, что одной из важнейших движущих сил нашего общества является предприниматель, бизнесмен, и по этой причине все функции и шаги правительства направлены на то, чтобы сделать бизнес-среду максимально ясной и понятной. Сердечно поздравляю, желаю, чтобы вы были успешны, полны энергии и из года в год ваш бизнес развивался", - в поздравительной речи сказал глава правительства.
Фондом "Национальный центр развития малого и среднего предпринимательства Армении" специальные призы присуждены женщинам – предпринимателям из Арцаха. Поощрительные призы победительницам конкурса премьер-министра РА "Лучшая женщина - предприниматель" вручены также от международных организаций: USAID, GIZ, UNIDO, UNFPA, UNHCR, EBRD ASB, EBRD BSO, AWAY, AUA, CARITAS.