Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Հայաստանի քրդական համայնքին
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի քրդական համայնքին Նավրոզի առթիվ:
«Հայաստանի քրդական համայնքի հարգելի՛ ներկայացուցիչներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Նավրոզի կապակցությամբ:
Գարնանային այս գեղեցիկ տոնը, բնության զարթոնքն ու նոր տարին ուրախությամբ են լցնում բոլորիս սրտերը: Հայաստանի քաղաքացիներն իրենց քուրդ եղբայրների և քույրերի հետ կիսում են Նավրոզի բերկրանքը:
Հարգելի՛ քուրդ հայրենակիցներ,
Կրկին շնորհավորելով այս պայծառ տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ձեզ բարձր տրամադրություն, և թող բացվող գարունը լավատեսությամբ ու երջանկությամբ լցնի ձեր կյանքը և ավելի ջերմացնի մեր դարավոր բարեկամությունը:

Президент РА поздравил курдскую общину Армении
Президент РА Серж Саргсян направил поздравительное послание курдской общине Армении по случаю Навроза, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Уважаемые представители курдской общины Армении!
Сердечно поздравляю вас с Наврозом!
Этот прекрасный весенний праздник, пробуждение природы и новый год наполняют радостью наши сердца. Граждане Армении вместе со своими курдскими братьями и сестрами разделяют радость Навроза.
Уважаемые курдские соотечественники!
Вновь поздравляя с этим светлым праздником, желаю вам высокого настроения, и пусть наступающая весна наполнит оптимизмом и счастьем вашу жизнь и еще более согреет нашу вековую дружбу.