Թուրքիայի իշխող կուսակցության շրջանում նորաձև են «Էրդողանի բեղերը» (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ)
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ էրդողանի բեղերը նորաձև են իշխող Արդարություն և զարգացում կուսակցության շրջանում, գրում է Associated Press-ը:
Գործակալությունն ուշադրություն է հրավիրում, որ նման բեղեր ունի վարչապետը, մշակույթի նախարարը և նույնիսկ էներգետիկայի և արտաքին գործերի նախարարները, ովքեր նախկինում մշատապես սափրված էին:
Վերլուծաբանների կարծիքով դա չի կարող պատահականություն լինել Թուրքիայի նման երկրում, որտեղ դեմքի մազածածկույթը վաղուց քաղաքական նշանակություն ունի, իսկ հեղաշրջման փորձից հետո մանրակրկիտ կերպով ստուգվում է բոլոր նախարարների հավատարմությունն էրդողանին:

Усы "как у Эрдогана" вошли в моду у правящей партии Турции (фото)
Усы "как у президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана" вошли в моду у правящей партии Турции – Партии справедливости и развития, сообщает Associated Press.
Агентство отмечает, что есть усы у премьер-министра, у министра культуры, даже у ранее гладко выбритых министров экономики и иностранных дел недавно появились усы. Более того, кабинетом министров тренд не ограничивается. Стиль при этом похож на тот, что предпочитает лидер страны, передает gazeta.ru.
По словам некоторых аналитиков, случайности в таком поведении нет, ведь речь идет о стране, в которой растительность на лице давно имеет политическое значение и в которой верность министров Эрдогану пристально изучается после провалившейся попытки переворота в 2016 году.