Թուրք մարզական մեկնաբանը ներողություն է խնդրել հայկական սփյուռքից
Թուրքական TRT պետական հեռուստաալիքի մարզական մեկնաբան Ալփեր Բաքըրջըգիլը ներողություն է խնդրել հայկական սփյուռքից:
Նախօրեին Ֆրանսիայի Լիոն քաղաքում տեղի ունեցած Եվրոպայի լիգայի 1/4 եզրափակչի «Բեշիքթաշ»-«Լիոն» հանդիպման ժամանակ թուրք և ֆրանսիացի երկրպագուների միջև ծագած լարվածությունը Ալփեր Բաքըրջըգիլը բարդել է  հայկական սփյուռքի վրա. «Չմոռանանք, որ Լիոնում շատ հայեր են ապրում»,- ասել է նա:
Ի պատասխան դրա՝ «Բեշիքթաշի» նախկին խաղացողներից Ալի Գյուլթիքենը հակազդել էր մեկնաբանի այս խոսքին և նշել, որ խնդիրը չի կարելի բարդել հայերի վրա:
Ինչպես փոխանցում է Թերթ.ամ-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Haberler.com կայքին մեկնաբանը նշել է, որ իրեն սխալ են հասկացել, և ներողություն է խնդրել:

Спортивный комментатор турецкого TRT попросил у армян прощения после матча "Лион"-"Бешикташ"
Спортивный комментатор турецкого телеканала TRT Алфер Бакрджигили попросил прощения у армянской диаспоры.
Во время прошедшего вчера во французском городе Лион футбольного матча 1/4 Лиги Европы "Бешикташ" - "Лион" произошла потасовка между турецкими и французскими болельщиками, в которой спортивный комментатор турецкого TRT Алфер Бакрджигили обвинил армянскую диаспору. "Не будем забывать, что в Лионе проживает много армян", - отметил он.
В ответ на это один из бывших игроков "Бешикташа" Али Гюлтикен заявил, что нельзя в произошедшем винить армян. Как передает Թերթ.ամ со ссылкой на Haberler.com, комментатор сконфузился и попросил прощения за сказанное.