Թուրք մարզական մեկնաբանը ներողություն է խնդրել հայկական սփյուռքից
Թուրքական TRT պետական հեռուստաալիքի մարզական մեկնաբան Ալփեր Բաքըրջըգիլը ներողություն է խնդրել հայկական սփյուռքից:
Նախօրեին Ֆրանսիայի Լիոն քաղաքում տեղի ունեցած Եվրոպայի լիգայի 1/4 եզրափակչի «Բեշիքթաշ»-«Լիոն» հանդիպման ժամանակ թուրք և ֆրանսիացի երկրպագուների միջև ծագած լարվածությունը Ալփեր Բաքըրջըգիլը բարդել է  հայկական սփյուռքի վրա. «Չմոռանանք, որ Լիոնում շատ հայեր են ապրում»,- ասել է նա:
Ի պատասխան դրա՝ «Բեշիքթաշի» նախկին խաղացողներից Ալի Գյուլթիքենը հակազդել էր մեկնաբանի այս խոսքին և նշել, որ խնդիրը չի կարելի բարդել հայերի վրա:
Ինչպես փոխանցում է Թերթ.ամ-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Haberler.com կայքին մեկնաբանը նշել է, որ իրեն սխալ են հասկացել, և ներողություն է խնդրել:

Turkish Sports Commentator Apologized to the Armenian Diaspora
The Turkish state-run TRT channel sports commentator Alper Bakırcıgil apologized to the Armenian Diaspora.
During the Lyon’s Europa League tie with Besiktas was delayed on Thursday night after violence erupted in the stands. For the tension between the Turkish and French fans Alper Bakırcıgil blamed the Armenian Diaspora. "Let's not forget that many Armenians live in Lyon," he said.
In response, "Besiktas" former player Ali Gültikene noted that Armenians should not be blamed.
As Tert.am reports, referring to Turkish Haberler.com the sports commentator thereon said that he had been misunderstood and apologized.