Զախարովա. «Մենք գետտո ենք ստեղծում դեբիլների համար, ովքեր չեն խոսում ուկրաիներեն»
ՌԴ Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան ֆեյսբուքյան իր էջում մեկնաբանել է ուկրաինական «ВВ» խմբի առաջնորդ Օլեգ Սկրիպկայի հայտարարությունը, որով վերջինս խոսում է ուկրաիներեն չսովորող մարդկանց «դեբիլիզմի» մասին՝ առաջարկելով նրանց համար «գետտո ստեղծել», հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
Զախարովան մասնավորապես գրել է. «Պետք է վահականեր պատրաստել և դրանք կախել «Բորիսպոլ» օդանավակայանից մինչև Կրեշատիկ (փողոց Ուկրաինայում, խմբ.). «Ողջունում ենք «Եվրատեսիլի» մասնակիցներին: Զգացեք ձեզ՝ ինչպես Եվրոպայում. մենք գետտո ենք ստեղծում դեբիլների համար, ովքեր չեն խոսում ուկրաիներեն: Welcome to Ukraine!» »:
Ավելի վաղ հայտնի է դարձել, որ Ուկրաինայի ղեկավարությունը «Եվրատեսիլի» մասնակիցներին խորհուրդ է տվել ուկրաինացիներին ռուս չանվանել:

Захарова: "Mы строим гетто для дебилов, которые не говорят по-украински. Welcome to Ukraine!"
Официальный представитель министерства иностранных дел России Мария Захарова прокомментировала в своем фейсбуке заявление лидера украинской группы "Вопли Видоплясова" Олега Скрипки о "дебилизме" людей, которые не могут выучить украинский язык, а также о необходимости "создания гетто" для них, передает Gazeta.ru.
"Это надо оформить в виде растяжек и повесить от Аэропорта "Борисполь" до Крещатика: "Приветствуем участников Евровидения. Чувствуйте себя как в Европе: мы строим гетто для дебилов, которые не говорят по-украински. Welcome to Ukraine!", - написала она.
Захарова также напомнила о негативном приеме книги бывшего президента Украины Леонида Кучмы "Украины - это не Россия" и отметила, что "он миллион раз прав, и слава Богу".
Ранее сообщалось, что власти Украины посоветовали гостям "Евровидения" не называть украинцев русскими.