Brexit-ը՝ եվրագոտու զարգացման հնարավորություն. Ֆրանսիայի Ֆինանսների նախարար
Ֆրանսիայի Ֆինանսների նախարար Բրունո Լե Մերը հանդես է հայտարարությամբ՝ նշելով, որ ԵՄ կազմից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալը եվրոյի գոտու ֆինանսական հատվածի համար «հնարավորություն է», փոխանցում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
Ֆրանսիացի նախարարը նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Գերմանիայի Ֆինանսերի նախարար Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ:
«Մեր ֆինանսական ընկերությունների համար Brexit-ը դիտարկում ենք՝ որպես նախկինից ավելի գրավիչ լինելու հնարավորություն»,- մասնավորապես նշել է Լը Մերն՝ ավելացնելով, որ Լոնդոնի՝ ԵՄ կազմից դուրս գալը «հարստություն» և «աշխատատեղեր» ստեղծելու հնարավորություն է իրենից ներկայացնում:
Իր ելույթի ժամանակ Ֆրանսիայի Ֆինանսների նախարարն, այնուամենայնիվ, բարձրաձայնել է ԵՄ կազմիղ դուրս գալու շուրջ տարվող բանակցությունների խրթին հարցերի մասին:

Министр экономики Франции: Brexit – возможность для развития еврозоны
Министр экономики Франции Брюно Ле Мэр заявил, что выход Великобритании из состава ЕС является «возможностью» для финансового сектора зоны евро, передает ИА REGNUM.
С таким заявлением глава министерства экономики Французской республики выступил на совместной пресс-конференции с министром финансов ФРГ Вольфгангом Шойбле.
«Мы видим в Brexit возможность для наших финансовых предприятий стать более привлекательными, нежели они были прежде», — отметил он, добавив, что выход Лондона из состава ЕС представляет собой возможность создать «богатство» и «рабочие места».
Тем не менее Ле Мэр не стал поднимать вопроса сложных переговоров об определении условий выхода Соединенного Королевства из ЕС.