Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանիին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին Թեհրանում՝ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի և Իմամ Խոմեյնիի դամբարանի վրա տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակումների և դրանց հետևանքով անմեղ զոհերի ու տասնյակ վիրավորների կապակցությամբ:
«Խստորեն դատապարտելով ահաբեկչության և ծայրահեղականության ցանկացած դրսևորում՝ համոզված ենք, որ անհրաժեշտ է միասնականորեն պայքարել միջազգային այդ արհավիրքի դեմ:
Կարևորելով մեր հարևան և բարեկամ երկրում անվտանգությունն ու կայունությունը՝ վստահ եմ, որ Իրանի իշխանությունները ձեռնարկում են անհրաժեշտ բոլոր միջոցառումները նման գործողություններն իսպառ կանխարգելելու ուղղությամբ։
Այս դժվարին պահին խորին ցավակցություն և զորակցություն եմ հայտնում Ձերդ Գերազանցությանը, Իրանի բարեկամ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթում շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент РА направил телеграмму соболезнования президенту Ирана
Президент Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования президенту Исламской Республики Иран Хасану Рохани в связи совершенными в Тегеране террористическими атаками на Меджлис Исламской Республики Иран и Мавзолей Имама Хомейни, ставшими причиной невинных жертв и десятков раненных, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"Строжайше осуждая любые проявления терроризма и экстремизма, уверены, что необходимо совместно бороться с этим международным злом.
Придавая важное значение безопасности и стабильности в соседней и дружественной нам стране, уверены, что власти Ирана предпринимают все необходимые меры, чтобы полностью предотвратить подобные действия.
В этот трудный час выражаю глубокие соболезнования и поддержку Вашему Превосходительству, дружественному народу Ирана и родным погибших, а раненным желаю скорейшего выздоровления", - сказано в телеграмме соболезнования президента.