Բակո Սահակյանն այցելել է Քաշաթաղի շրջան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 8-ին այցելել է Քաշաթաղի շրջան և Հոչանց գյուղում հանդիպել շրջանի հյուսիսային թևի համայնքների ղեկավարների հետ:
Հանդիպման սկզբում Նախագահ Սահակյանը պետական բարձր պարգևներ է հանձնել շրջանի մի խումբ ներկայացուցիչների՝ երկրին մատուցած ծառայությունների համար, հայտնում է Արցախի նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Այնուհետև քննարկվել են 2016 թվականին կատարված աշխատանքներին և արձանագրված արդյունքներին, ինչպես նաև ընթացիկ մի շարք ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Համապատասխան զեկույցներով և ելույթներով հանդես են եկել Քաշաթաղի շրջվարչակազմի ղեկավար Սուրեն Խաչատրյանը, շրջվարչակազմի պատասխանատուներ, համայնքի ղեկավարներ:
Նախագահ Սահակյանն ընդհանուր առմամբ բավարար է գնահատել 2016 թվականին Քաշաթաղի շրջանում արձանագրված սոցիալ-տնտեսական ցուցանիշները: Բակո Սահակյանը նշել է, որ շրջանն արդեն մի քանի տարի է, ինչ առաջատար դիրք է զբաղեցնում մեր գյուղատնտեսության համակարգում՝ հավելելով, որ այստեղ նախատեսված է իրականացնել մի շարք նոր ծրագրեր տարբեր ոլորտներում, ինչը դրական ազդեցություն կունենա շրջանի զարգացման վրա:

Президент Республики Арцах посетил Кашатагский район
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил Кашатагский район и в селе Хочанц встретился с руководителями общин северной части района.
В начале встречи Бако Саакян вручил высокие государственные награды группе представителей района за заслуги перед республикой, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
Затем были обсуждены вопросы, касающиеся проделанной в 2016 году работы и достигнутых результатов, равно как и осуществления ряда текущих программ.
С соответствующими докладами выступили руководитель Кашатагской райадминистрации Сурен Хачатрян, ответственные сотрудники райадминистрации, руководители общин.
Президент Саакян дал в целом удовлетворительную оценку социально-экономическим показателям, зарегистрированным в Кашатагском районе в 2016 году. Бако Саакян отметил, что район уже несколько лет занимает ведущую позицию в сфере сельского хозяйства, добавив, что здесь намечается осуществление ряда новых программ в разных сферах, что окажет положительное воздействие на развитие района.