Վիգեն Սարգսյան. Զոհված ու հաշմանդամություն ունեցող զինվորների ընտանիքների բնակարանային պայմանները կբարելավվեն
Կառավարության այսօրվա նիստում պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը կառավարության հաստատմանը ներկայացրեց  Կառավարությանն առընթեր ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության արտաբյուջետային ֆոնդի օգտագործման ուղղություն սահմանելու, Հայաստանի Հանրապետության 2017 թվականի պետական բյուջեում և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2016 թվականի դեկտեմբերի 29-ի N 1313-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին նախագիծը։
Վիգեն Սարգսյանը հայտնեց, որ նախագծի նպատակն է բարելավվել ՀՀ կառավարության կողմից հաստատված ծրագրով զոհված, մահացած ու հաշմանդամություն ունեցող զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային պայմանները, փոխանցում է Panorama.am-ը:
Այսպիսով, տեղադրված տեսախցիկների արձանագրած խախտումների գումարներով հաշմանդամության առաջին կարգ ունեցող զինվորները, զոհված ազատամարտիկների ու զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային խնդիրները կլուծվեն:

Жилищные проблемы семей погибших военнослужащих будут решены до конца года: Виген Саргсян
Министр обороны Армении Виген Саргсян сегодня представил на утверждение правительства республики проект об определении направления использования внебюджетного фонда Дорожной полиции, внесении изменений и дополнений в госбюджет РА на 2017 год и постановление кабмина от 29 декабря 2016 года № 1313, сообщает Panorama.am.
Виген Саргсян сообщил, что цель проекта – улучшить жилищные условия семей погибших и получивших инвалидность военнослужащих.
Так за счет средств, перечисляемых в фонд Дорожной полиции от оплаты штрафов за зафиксированные камерами нарушения ПДД, будут решены жилищные проблемы семей погибших военнослужащих и военнослужащих с инвалидностью 1-й группы.
Виген Саргсян сообщил, что данное изменение производится по поручению президента Армении и до конца года жилищные проблемы всех указанных семей будут решены.
При этом глава минобороны Армении сообщил, что в следующем году программа будет направлена на решение жилищных проблем военнослужащих с инвалидностью 2-й группы.