Ունենք մեկ ճանապարհ` պետք է դառնանք իրական Ազգ-բանակ. Վիգեն Սարգսյան
ՀՀԿ ԳՄ անդամ, պաշտպանության նախկին նախարար, ՀՀԿ վարչապետի թեկնածու Վիգեն Սարգսյանի խոսքով, երկրի պաշտպանության հարցերում պետք է համախմբված լինենք։
«Անկախ մեր քաղաքական հայացքներից և կուսակցական պատկանելիությունից պետք է մեր ներդրումը բերենք Զինված ուժերի կայացմանն ու ամրապնդմանը: Ե՛վ որպես պաշտպանության նախկին նախարար, և՛ որպես քաղաքացի միշտ պատրաստ եմ կանգնելու մեր բանակի կողքին և շարքում:
Համոզված եմ, որ մեր մարտահրավերները, պաշարների սակավությունը, ժողովրդագրական և աշխարահգրական յուրահատկությունները հաշվի առնելով, ունենք մեկ ճանապարհ` պետք է դառնանք իրական Ազգ-բանակ, ուր յուրաքանչյուր անձ գիտի իր տեղը երկրի պաշտպանության գործում և ունի այդ խնդիրը լուծելու համար անհրաժեշտ հմտություններ ու փորձ:
Ռազմարդյունաբերական համալիրը պետք է դառնա Հայաստանի գիտահեն տնտեսության գլխավոր առանցքներից մեկը: Բանակում ժամկետային ծառայությունը պետք է օգնի քաղաքացու կայացմանն ու քաղաքացիական կյանքում նրա ինտեգրմանը: Զինհաշմանդամները և հերոսների ընտանիքները պետք է զգան մեր ողջ հասարակության աջակցությունն ու հոգատարությունը», - գրել է նա ֆեսյբուքյան իր էջում։

"У нас один путь – мы должны стать настоящей нацией-армией": Виген Саргсян
"Необходимо быть сплоченными в вопросах обороны", – об этом на своей странице в соцсети Facebook написал первый заместитель председателя Республиканской партии Армении (РПА), экс-министр обороны РА Виген Сагисян, передает Panorama.am.
"Независимо от наших политических взглядов и партийной принадлежности, мы должны внести свой вклад в дело становления и укрепления Вооруженных сил. И в качестве экс-министра обороны, и в качестве гражданина РА, я всегда готов стоять рядом и в рядах нашей армии.
Убежден, что с учетом стоящих перед нами вызовов, нехватки ресурсов, демографических и географических особенностей, у нас один путь – мы должны стать настоящей нацией-армией, когда каждое лицо знает свое место в деле обороны страны и имеет необходимые навыки и опыт для решения этих задач.
Военно-промышленный комплекс должен стать одним из основных стержней экономики Армении, основанной на знаниях. Срочная служба в армии должна помочь становлению гражданина и его интеграции в гражданскую жизнь. Военнослужащие с инвалидностью и семьи героев должны чувствовать поддержку и заботу всего нашего общества", – подчеркнул В. Саргсян.