Քրիս Յանկու Օսիկյանը հանդես կգա Հայաստանի հավաքականում
Օգոստոսին մեկնարկող բասկետբոլի աշխարհի առաջնության ընտրական փուլից առաջ Հայաստանի հավաքականի կազմը կհամալրի Քրիս Յանկու Օսիկյանը: Հայ բասկետբոլիստը հանդես է գալիս թուրքական «Սակարյա» թիմում:
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայից ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրին, որ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցևիչը երկար ժամանակ հետևում էր Օսիկյանի խաղին: Բավցևիչը մեծ ցանկություն ուներ նրան տեսնել ազգային թիմի կազմում:
22-ամյա բասկետբոլիստը ծնվել է Թուրքիայում, իսկ նրա ընտանիքը որոշ ժամանակ անց բնակություն է հաստատել ԱՄՆ-ում: 193սմ հասակ ունեցող պաշտպանը հաջողությամբ հանդես է եկել Միացյալ Նահանգների ուսանողական լիգաներում, իսկ 2016 թվականի ամռանը տեղափոխվել է «Սակարյա»:

Крис Янку Осикян пополнит сборную Армении
Перед стартующим в августе отборочным этапом чемпионата мира по баскетболу состав сборной Армении пополнит Крис Янку Осикян. Армянский баскетболист выступает в турецкой команде "Сакарья", сообщает пресс-служба НОК Армении.
Федерация баскетбола Армении сообщила, что главный тренер сборной Никша Бавцевич долгое время следил за игрой Осикяна. Бавцевич очень хотел увидеть его в составе национальной сборной.
22-летний баскетболист родился в Турции, а его семья спустя некоторое время поселилась в США. Защитник с ростом
193 см успешно выступал в студенческих лигах Соединенных Штатов, а летом 2016 года перешел в "Сакарью".