Պետությունը մեծ սպասելիքներ ունի «Կաշեն» լեռնահանքային համալիրի շահագործումից. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 25-ին մասնակցել է «Բեյզ Մեթըլս»  ընկերության 15-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Իր ողջույնի խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ընկերության անցած ճանապարհը հարուստ է ձեռքբերումներով և ունի հպարտանալու հիմքեր:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ընկերության ողջ անձնակազմին քրտնաջան աշխատանքի համար: Համոզված եմ, որ դուք նույն եռանդով կշարունակեք ձեր գործը, մանավանդ որ ոլորտում կան լուրջ անելիքներ և երկարաժամկետ ծրագրեր» , - իր ելույթում ասել է Բակո Սահակյանը:
Նախագահը հավելել է, որ պետությունը մեծ սպասելիքներ ունի «Կաշեն» լեռնահանքային համալիրի շահագործումից, և «Բեյզ Մեթըլս» ընկերությունը կպահպանի իր կարգավիճակը՝ որպես մեր տնտեսության առաջատար ուժերից մեկը:

Президент Республики Арцах: "Государство имеет большие ожидания от эксплуатации горнорудного комплекса "Кашен""
Президент Республики Арцах Бако Саакян 25 июня принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 15-летию компании "Бейз Метлс".
В своем приветственном слове Бако Саакян отметил, что пройденный компанией путь богат на достижения и может служить основанием для гордости, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.
"Хочу выразить благодарность всему личному составу компании за кропотливую работу. Уверен, что вы с той же энергией продолжите свое дело, тем более что в данной сфере есть серьезные задачи и долгосрочные программы", - сказал в своем выступлении Бако Саакян.
При этом президент добавил, что государство имеет большие ожидания от эксплуатации горнорудного комплекса "Кашен", и выразил надежду, что компания "Бейз Метлс" сохранит свой статус в качестве одной из ведущих сил экономики республики.