Բնապատկերների հետ միախառնված կենդանիների աներևակայելի դիմանկարներ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Բրիտանացի նկարչուհի Ֆեյ Հալիդեյը կենդանիների չափազանց բարդ և աներևակայելի դիմանկարներ է հեղինակում՝ ընդգծելով նրանց բացառիկությունը: Նա նկարում է կենդանիներին, ապա լուսանկարում դիմանկարը տարբեր բնապատկերների ֆոնին: Այս նպատակով նա ճանապարհորդում է աշխարհով մեկ՝ որպես ֆոն օգտագործելով տարբեր տեսարժան վայրեր:
Վարպետի նախագիծը ստացել է Haathi անվանումը, ինչը հինդի լեզվով նշանակում է «փիղ»: Ինչպես փոխանցում է Bored Panda-ն  գաղափարը Հալիդեյի մոտ ծագել է հնդկական Ջայպուր քաղաքի Փղերի փառատոնին մասնակցելուց հետո, որտեղ հսկայական փղերը ներկվում են զանազան նախշերով:  Այդ նույն հրաշալի նախշերն այժմ Հալիդեյի նկարների հիմքն են, որոնք տարբեր կենդանիներին վերածում են հիպնոզացնող, հեքիաթային  էակների:
Նախագծի շրջանակներում Հալիդեյը եղել է մի շարք արևադարձային երկրներում: Նկարչուհու Instagram-ի էջում վերջին հրապարակումների համաձայն՝ այժմ նա գտնվում է Սեյշելյան կղզիներում:

Incredibly Detailed Drawings of Animals Merged with Landscapes (PHOTOS)
If the touring the world, soaking up the sun in some of the most exotic locations, and using them as backdrop to draw exquisite animal portraits sounds like a just a dream for many, it is actually just Faye Halliday's life, Boredpanda reports.
The visual artist, originally hailing from the UK, has embarked on a travelling project dubbed Haathi, which means elephant in Hindi. She was inspired to honor the beauty of animals in new ways after witnessing the Elephant Festival in Jaipur, India, where the enormous creatures are painted with intricate patterns. Those same majestic patterns are now the basis of Halliday's drawings, which turn various animals into hypnotizing, dream-like amalgamations of line and shade.
Haathi has taken Faye Halliday across a number of tropical destinations, which we can only guess are the most inspiring environments for her unique style of art.