Արթուր Ալեքսանյանը կրկին երրորդն է UWW-ի վարկանիշային աղյուսակում
Ըմբշամարտի համաշխարհային միությունը (UWW) հրապարակել է հունահռոմեական ըմբիշների հուլիս ամսվա վարկանիշային աղյուսակը: Լավագույնների ցուցակում ընդգրկվել է Հայաստանի հավաքականի վեց ըմբիշհայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը կրկին 3-րդն է 98 կգ քաշային կարգում:
Օլիմպիական խաղերում արծաթե մեդալ ստացած Միհրան Հարությունյանը (66 կգ) 7-րդ տեղում է: Վարշամ Բորանյանը (71 կգ) նահանջել է և այժմ 19-րդն է: Կարապետ Չալյանն ու Արսեն Ջուլֆալակյանն ( երկուսն էլ՝ 75 կգ) առաջադիմել են: Նրանք, համապատասխանաբար, զբաղեցնում են 9-րդ և 15-րդ տեղերը: Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ) նույնպես 15-րդն է:
Ներկայումս հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը պատրաստվում է աշխարհի առաջնությանը:

Артур Алексанян вновь третий в рейтинговой таблице UWW
Объединенный мир борьбы (UWW) опубликовал июльскую рейтинговую таблицу борцов греко-римского стиля. В список лучших включены шесть борцов сборной Армении, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Чемпион Олимпийских игр Артур Алексанян вновь третий в весовой категории 98 кг.
Получивший серебряную медаль на Олимпийских играх Мигран Арутюнян (66 кг) находится на 7-м месте. Варшам Боранян (71 кг) опустился на 19-ю позицию. Карапет Чалян и Арсен Джулфалакян (оба - 75 кг), соответственно, занимают  9-е и 15-е места. Максим Манукян (85 кг) также 15-й.
В настоящий момент национальная сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к чемпионату мира.