Իրանում ձերբակալել են նախագահ Հասան Ռոհանի եղբորը
Իրանում ձերբակալել են նախագահ Հասան Ռոհանի եղբորը՝ Հուսեյն Ֆերեյդունին. նրան մեղադրում են ֆինանսական մեքենայությունների մեջ: Այս մասին հայտնում է Iran Front Page պորտալը՝ Իրանի արդարադատության նախարարության մամուլի խոսնակ Հուսեյն Մոհսենի-Էջեիին հղումով:
Հաղորդվում է, որ Ֆերեյդունին կալանավորել են այն բանից հետո, երբ նա չի կարողացել վճարել նախարարության սահմանած գրավը: Նրա նկատմամբ սկսվել է քրեական հետաքննություն, այլ մանրամասներ չեն հաղորդվում:
2015 թվականին Ֆերեյդունը եղել է Իսլամական Հանրապետության հատուկ բանագնացը միջուկային բանակցություններում:

В Иране арестовали брата президента
Хосейн Ферейдун, брат президента Ирана Хасана Роухани, арестован по обвинению в финансовых преступлениях. Как передает Lenta.ru, об этом сообщает портал Iran Front Page со ссылкой на пресс-секретаря минюста страны Голяма Хоссейна Мохсени-Эджеи в воскресенье, 16 июля.
Отмечается, что Ферейдуна заключили под стражу после того, как он не смог выплатить установленный министерством залог. В отношении него ведется уголовное расследование, подробности не уточняются.
В 2015 году Ферейдун работал спецпосланником от Исламской Республики на переговорах по ядерной программе Ирана.