Հոլիվուդում պատրաստվում են Ազնավուրի աստղի բացմանը
Հոլիվուդի «Փառքի ծառուղում» Շառլ Ազնավուրի աստղի բացման նախապատարստական աշխատանքների մասին  տեսանյութ է հրապարակել AFP գործակալությունը: Այս մասին հայտնում է News.am-ը:
«Փառքի ծառուղու» պրոդյուսեր Անա Մարտինեսն ասել է, որ Ազնավուրը հարյուրավոր երգեր է կատարել և բազմաթիվ մրցանակներ ստացել: Նա մինչ օրս ելույթներ է ունենում իր այս տարիքում, ինչը հրաշալի է:
ԱՄՆ հայ համայնքի ներկայացուցիչ Պայծառ Թոմասյանն իր հերթին ասել է. «Մենք՝ հայերս, անսահմանորեն հպարտանում ենք դրանով և կիսում մեր ուրախությունն աշխարհի հետ»:
Նշենք, որ Ազնավուրն արդեն ժամանել է Լոս Անջելես՝ իր պատվին «Փառքի ծառուղում» օգոստոսի 24-ին կայանալիք աստղի բացման պաշտոնական արարողությանը մասնակցելու համար:

Hollywood is Preparing for the Opening of Aznavour’s Star
AFP agency presented a video of preparations for the opening of Charles Aznavour's star on Walk of Fame in Hollywood, News.am reports.
Ana Martinez, Producer of the Walk of Fame ceremonies, said Aznavour performed hundreds of songs and got numerous awards and is still performing at his age "which is wonderful".
The local Armenians are incredibly proud to share Aznavour with the world, said Baydsar Thomasian, representative of Armenian community in US.
Legendary singer-song-writer Charles Aznavour, 93, has already left for Los Angeles, where he will receive a star on the Hollywood Walk of Fame on Thursday, August 24, 2017.