Շառլ Ազնավուրի երևանյան կեցավայրում նախատեսվում է ֆրանսիական ինստիտուտ բացել
ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը աշխատանքներ է տանում ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի երևանյան կեցավայրում Ֆրանսիական ինստիտուտի բացման ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Լաքոտն ասաց լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Մենք շարունակում ենք աշխատանքներ տանել ֆրանսիական ինստիտուտի բացման ուղղությամբ, որը լինելու է Շառլ Ազնավուրի կեցավայրում: Շարունակում ենք նաև «Ազնավուր» հիմնադրամի հետ բանակցությունները համագործակցության ավելի խորացված համաձայնագիր կնքելու համար: Այս կառույցը կլինի մշակութային պատուհան, որը ֆրանսիական ներկայության առումով պակասում է Հայաստանում»,- նշեց դեսպանը:
Նրա խոսքով՝ Ազնավուրի երևանյան կեցավայրում նման կառույց հյուրընկալելը այն կդարձնի մշակութային ամենագեղեցիկ վայրերից մեկը քաղաքում:

В ереванской резиденции Шарля Азнавура будет открыт Французский институт
Чрезвычайный и полномочный посол Франции в Армении Джонатан Лакотт ведет работу по открытию Французского института в ереванской резиденции французского шансонье армянского происхождения Шарля Азнавура.
Как передает Арменпресс, об этом он сказал на встрече с журналистами.
"Мы продолжаем работу по открытию Французского института, который будет находиться в ереванской резиденции Шарля Азнавура. Продолжаем также переговоры с Фондом "Азнавур" для заключения более углубленного соглашения о сотрудничестве. Это строение станет культурным окошком французского присутствия, которого не хватает в Армении" - отметил посол.
По его словам, помещение этой структуры в резиденции Азнавура в Ереване сделает его одним из красивейших точек культуры в городе.