Հայաստանի հավաքականը խոշոր հաշվով պարտվեց Դանիայի ընտրանուն (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր Երևանի «Հանրապետական» մարզադաշտում կայացավ 2018 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի Դանիա-Հայաստան խաղը, որն ավարտվեց հյուրերի խոշոր հաշվով հաղթանակով՝ 4:1, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Արթուր Պետրոսյանի սաներն արդեն 6-րդ րոպեին Ռուսլան Կորյանի գեղեցիկ հարվածից հետո բացեցին խաղի հաշիվը: Մինչև ընդմիջում դանիացիները Թոմաս Դելեյնիի (16) և Քրիստիան Էրիկսենի (29) դիպուկ հարվածներից հետո առաջ անցան:
Երկրորդ խաղակեսում Դելեյնին ևս երկու գոլ խփեց՝ 82 և 93-րդ րոպեներին:
Այսպիսով, հյուրերը հաղթանակ տարան խոշոր 4:1 հաշվով և շարունակում են պայքարել աշխարհի առաջնություն անցնելու համար:
Հայաստանի հավաքականը, անցկացրած 8 խաղերում վաստակելով 6 միավոր, ընտրական E խմբի մրցաշարային աղյուսակում զբաղեցնում է 5-րդ տեղը՝ իրենից հետ թողնելով միայն Ղազախստանին:

Сборная Армении проиграла Дании с крупным счетом (видео)
Сегодня на стадионе "Республиканский" в Ереване 4 сентября состоялся матч отборочного турнира ЧМ-2018 года между сборными Армении и Дании. Игра завершилась крупной победой гостей – 4:1, передает пресс-служба НОК Армении.
Подопечные Артура Петросяна открыли счет уже на 6-й минуте, после красивого дальнего удара Руслана Коряна. Однако уже до перерыва датчане вышли вперед, после точных ударов Томаса Делейни (16) и Кристиана Эриксена (29).
Во втором тайме Делейни забил еще дважды – на 82-й минуте и 93-й минутах.
Таким образом, гости победили с крупным счетом 4:1 и продолжают бороться за выход на чемпионат мира.
Сборная Армении, сыграв 8 матчей, набрала 6 очков, и занимает 5-е место в турнирной таблице отборочной группы "Е", опережая лишь Казахстан.