Սիրիական բանակը ճեղքել է ԻՊ կողմից Դեր Զորի շրջափակումը
Սիրիայի կառավարական բանակը ճեղքել է Դեր Զորի շրջափակումը «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալների կողմից, հայտնում են սիրիական պետական լրատվամիջոցները և Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը: Վերջինիս փոխանցմամբ՝ այժմ կառավարական զորքերը փողոցային մարտեր են վարում քաղաքի թաղամասերը զավթած գրոհայինների հետ:
Նշենք, որ Դեր Զորը Սիրիայում ԻՊ-ի վերջին հենակետերից էր, քաղաքը շրջափակման մեջ էր ավելի քան երկու տարի:
Սիրիայի տարածքը ահաբեկիչներից ազատելու ուղղությամբ կառավարական զորքերի այս կարևոր քայլի կապակցությամբ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական հեռագիր է հղել Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին:

Сирийская армия прорвала блокаду ИГ в городе Дейр-Эз-Зор
Сирийские военные прорвали окружение боевиков "Исламского государства" у города Дейр-эз-Зор, сообщает BBC со ссылкой на государственные СМИ и российское министерство обороны. Дейр-эз-Зор - один из последних оплотов ИГ, город находился в осаде больше двух лет.
В настоящее время, по данным минобороны России, отряды сирийских правительственных войск ведут уличные бои в занятых боевиками кварталах города
Как сообщили в Кремле, президент России Владимир Путин направил сирийскому лидеру Башару Асаду телеграмму, в которой поздравил его с "таким важным шагом на пути освобождения территории Сирии от терроризма".