Թրամփի նստավայրը հայտնվել է «Իրմա» փոթորիկի ճանապարհին
ԱՄՆ-ի նախագաի Մար-օ-Լագո նստավայրը, որտեղ պարբերաբար պաշտոնական ընդունելություններ են կազմակերպվում, հայտնվել է «Իրմա» փոթորիկի ճանապարհին, հայտնում է Associated Press-ը:
Հաղորդվում է, որ Ֆլորիդայի արևելյան ափին՝ Պալմ-Բիչում, գտնվող 150 մլն դոլար արժողությամբ նստավայրին փոթորիկը կարող է հասնել կիրակի առավոտյան:
«Իրմա»-ի ճանապարհին է հայտնվել նախագահ Թրամփին պատկանող Սեն-Մարտեն կղզում գտնվող Chateau des Palmiers անձնական առանձնատունը:
Trump Organization-ի մամուլի ծառայությունում հրաժարվել են հայտնել, արդյոք առանձնատանը վնաս է հասցվել, սակայն տեղական իշխանությունները հայտարարում են, որ փոթորիկն ավերել է կղզու 90 տոկոսը:

Резиденция Трампа оказалась на пути урагана "Ирма"
Резиденция президента США Мар-о-Лаго, где он нередко устраивает официальные приемы, оказалась под угрозой удара урагана "Ирма", сообщает Интерфакс.
Частный курорт, стоимость которого, по оценка Forbes, достигает $150 млн, расположен в округе Палм-Бич на восточном побережье Флориды. Как ожидается, "Ирма" доберется до полуострова к утру воскресенья, в связи с этим губернатор штата Рик Скотт объявил эвакуацию в некоторых районах.
На пути урагана, обрушившегося в середине этой недели на Карибские острова, оказался еще один объект недвижимости, принадлежащий президенту США, - частная резиденция Chateau des Palmiers ("Пальмовый дворец") на острове Сен-Мартен, которая на протяжении нескольких лет сдается в аренду.
В пресс-службе Trump Organization отказались сообщить, нанесен ли ей какой-либо ущерб, однако местные власти заявили, что стихия разрушила более 90% острова.