Կադիրովը 14 մլն դոլար է հատկացրել Հալեպի մզկիթի վերականգնման համար
Հալեպի մզկիթի վերականգնման համար Ահմադ Կադիրովի հիմնադրամը տրամադրել է $ 14 մլն, որն ավերվել է 2013թ. ահաբեկիչների կողմից: Այս մասին հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Հալեպի մուֆթի Մահմուդ Ակեմայի խոսքերով Չեչնիայի նախագահ Ռամզան Կադիրովը այդ նպատակի համար ինքն է միջոցներ առաջարկել:
«Այս մարդը մեզ ձեռք մեկնեց, նա որոշեց  օգնել մեզ համար  այս դժվարին պահին: Նա նաև այսպես է պայքարում ահաբեկչության դեմ եւ դատապարտում ծայրահեղականությունը իր բոլոր դրսևորումներով», - ասել է մուֆթին, նշելով, որ ոչ մի այլ հիմնադրամն կամ կազմակերպություն, այդ թվում ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն օգնություն չի առաջարկել:

Фонд Кадырова выделил 14 миллионов долларов на восстановление мечети Алеппо
Фонд Ахмата Кадырова перечислил 14 миллионов долларов на восстановление главной мечети сирийского города Алеппо, разрушенной террористами в 2013 году. Об этом сообщает Lenta.ru.
По его словам, средства на эту цель предложил глава Чечни Рамзан Кадыров. "Этот человек протянул нам руку, он решил нам помочь в этот сложный для нас час. Он точно также борется с терроризмом и осуждает проявления экстремизма во всех его формах", - рассказал муфтий, отметив, что никакие другие фонды или организации, в том числе ЮНЕСКО, помощь не предлагали.
Великая мечеть в городе Алеппо или Мечеть Омейядов находится в списке всемирного наследия ЮНЕСКО. Она была построена в 715 году.