Հարավային Կորեայի նախագահը սպառնացել է ոչնչացնել Հյուսիսային Կորեան
Կորեայի Հանրապետության նախագահ Մուն Չժե Ինը Սեուլում անցկացված Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստում հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեայի հետ երկխոսությունը շարունակելը հնարավոր չի թվում, և սպառնացել է Փխենյանին երկրի լիարժեք ոչնչացմամբ, հայտնում է «Известия»-ն։
«Եթե Հյուսիսային Կորեան սադրանքներ ձեռնարկի Հարավի կամ մեր դաշնակցի դեմ, մենք բավարար ուժեր ունենք, որպեսզի ոչնչացնենք Հյուսիսն այնպես, որ այն երբեք այլևս չի կարողանա վերականգնվել», - ընդգծել է հարավկորեացի առաջնորդը։
Ավելի վաղ Հյուսիսային Կորեան Ճոպանիայի ուղղությամբ նոր հրթիռ էր արձակել, ինչին ի պատասխան Հարավային Կորեայի բանակն իրականացրել է «Հենմու-2» բալիստիկ հրթիռի արձակում:

Президент Южной Кореи пригрозил КНДР уничтожением
Президент Республики Корея Мун Чжэ Ин на Совете национальной безопасности в Сеуле заявил, что вести дальнейший диалог с КНДР не представляется возможным, и пригрозил Пхеньяну полным уничтожением страны, передает "Известия".
"В случае, если Северная Корея предпримет провокации против Юга или нашего союзника, мы располагаем достаточными силами для того, чтобы уничтожить Север до такой степени, что он никогда не сможет оправиться", - подчеркнул южнокорейский лидер.
Ранее Северная Корея произвела новый запуск ракеты в направлении Японии. В ответ Южная Корея произвела пуск собственной баллистической ракеты Хенму-2.