Շվեյցարիայում գտել են կոյուղին 500 եվրո արժողությամբ թղթադրամներով խցանած կանանց
Ամենայն հավանականությամբ Ժնևի մի քանի ռեստորանների կոյուղին 500 եվրո արժողությամբ թղթադրամներով խցանել են երկու իսպանուհիները, հայտնում է РИА Новости-ն՝ Ժնևի դատախազության մամուլի խոսնակ Վինսենտ Դերուանին հղումով:
Շվեյցարական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ 500 եվրոանաց թղթադրամները հայտնաբերվել են UBS բանկի բաժանմունքի, ինչպես նաև դրա մոտ գտնվող Café du Centre և Molino ռեստորանների կոյուղիներում: Նշվում է, որ խոսքը մոտ 100 հազար եվրոյի մասին է:
«Եթե գումարը պատկանում է այդ կանանց, ապա հետաքննությունը կավարտվի, քանի որ հանցագործության կազմը բացակայում է, իսկ մասնավոր սեփականությունը փչացնելու մասին վեճը լուծվել է խաղաղ: Եթե գումարը կապված լինի անօրինական գործունեության հետ, ապա դա միանգամայն այլ ընթացք կստանա», - նշել է դատախազության ներկայացուցիչը:

В Швейцарии нашли женщин, засоривших туалеты купюрами по 500 евро
Порядка 100 тысяч евро в пятисотенных купюрах, забивших канализацию в нескольких женевских ресторанах, могли спустить в унитазы две испанки, заявил РИА Новости пресс-секретарь прокуратуры кантона Женева Винсент Деруан.
По данным швейцарских СМИ, купюры достоинством 500 евро были обнаружены в туалетах нескольких ресторанов неподалеку от отделения банка UBS в Женеве. Деньги засорили канализацию ресторанов Café du Centre и Molino, а также самого банка.
"Если деньги принадлежат этим женщинам, то расследование закончится, потому что нет состава преступления, а спор по поводу порчи частной собственности был урегулирован полюбовно. Если же деньги связаны с нелегальной деятельностью, то это уже другое дело", — сказал представитель прокуратуры.