Կրետե կղզին կընդունի շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնությունը
Հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 6-ը Կրետե կղզում կանցկացվի շախմատի տղամարդկանց և կանանց Եվրոպայի թիմային առաջնությունը (9 տուր, շվեյցարական մրցակարգ): Թիմերի կազմում կան չորս հիմնական և մեկ պահեստային խաղացողներ, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Տղամարդկանց առաջնությանը մասնակցում է 39 թիմ. Հայաստանի հավաքականի կազմը. Լևոն Արոնյան, Գաբրիել Սարգսյան, Սերգեյ Մովսեսյան, Հրանտ Մելքումյան, Հովհաննես Գաբուզյան (մարզիչ՝ Արշակ Պետրոսյան):
Կանանց առաջնությունում կխաղա 32 թիմ. Հայաստանի հավաքականի կազմը՝ Էլինա Դանիելյան, Լիլիթ Մկրտչյան, Լիլիթ Գալոյան, Մարիա Կուրսովա, Մարիա Գևորգյան (մարզիչ՝ Արթուր Չիբուխչյան):

Мужская и женская сборные Армении по шахматам примут участие в ЧЕ
С 28 октября по 6 ноября на острове Крит пройдут мужской и женский командные чемпионаты Европы по шахматам (9 туров, швейцарская система). В составах команд четыре основных игрока и один запасной, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В мужском чемпионате участвует 39 команд. Состав сборной Армении(тренер – Аршак Петросян): Левон Аронян, Габриел Саргсян, Сергей Мовсесян, Грант Мелкумян, Оганес Габузян.
В женском чемпионате сыграют 32 команды. Состав сборной Армении (тренер – Артур Чибухчян): Элина Даниелян, Лилит Мкртчян, Лилит Галоян, Мария Курсова, Мария Геворгян.