Սիրիայում ռուսական Սու-24 ինքնաթիռ է կործանվել. անձնակազմը զոհվել է
Սիրիայի «Հմեյմիմ» ռազմաբազայում թռիչքի ժամանակ կործանվել է Սու-24 ռուսական ինքնաթիռը, անձնակազմը զոհվել է, հայտնում է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և զանգվածային հաղորդակցությունների վարչությունը:
«Հոկտեմբերի 10-ին «Հմեյմիմ» ավիաբազայից մարտական խնդիր իրականացնելու համար թռիչք կատարելու ժամանակ թռիչքուղուց դուրս է եկել և կործանվել Սու-24 ինքնաթիռը»,- հայտարարել է վարչության աշխատակիցը:
Նա նշել է, որ ինքնաթիռի անձնակազմը չի հասցրել ինքնանետվել և զոհվել է: Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ միջադեպի արդյունքում ավերածություններ չեն եղել:

В Сирии разбился российский Су-24, экипаж погиб
На аэродроме Хмеймим в Сирии при взлете разбился российский самолет Су-24, экипаж погиб. Об этом сообщает Интерфакс со ссылкой на департамент информации и массовых коммуникаций минобороны России.
"10 октября при совершении разгона на взлет с аэродроме Хмеймим для выполнения боевой задачи выкатился за пределы взлетно-посадочной полосы и разрушился самолет Су-24", - заявил сотрудник департамента.
Он отметил, что экипаж самолета не успел катапультироваться и погиб. В минобороны добавили, что разрушений на земле в результате происшествия нет.