Քրդերը հարձակվել են Իրաքում թուրքական զորքերի վրա. կան զոհեր
Երկու թուրք զինվորականներ զոհվել են Իրաքի հյուսիսում ինքնաշեն ռումբի պայթյունի ժամանակ, որը տեղադրել են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության զինյալները։ Բացի այդ, պայթյունի հետևանքով վիրավորվել է երեք թուրք զինծառայող։
2015 թվականին Թուրքիայում Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության հետ զինված բախումների վերսկսումից քրդերի հարձակումների արդյունքում զոհվել է ավելի քան 900 զինվորական: Թուրքիայի պաշտպանության նախարարության տվյալներով՝ այդ ընթացքում թուրքական զինուժն ոչնչացրել է ՔԱԿ-ի ավելի քան 10 հազար զինյալների:

Курды атаковали турецкие войска в Ираке: есть погибшие
Двое турецких военных погибли и двое получили ранения на севере Ирака при взрыве самодельной бомбы, заложенной членами запрещенной в стране Рабочей партии Курдистана, сообщает РИА Новости со ссылкой на генштаб Турции.
После возобновления в Турции в июле 2015 года вооруженного конфликта с РПК в результате нападений курдских повстанцев погибли более 900 военных и полицейских, а также более 300 гражданских. По данным министерства обороны Турции, за этот период силы безопасности нейтрализовали более 10 тысяч членов РПК.