Քսենիա Սոբչակը հայտարարել է ՌԴ նախագահի ընտրություններին մասնակցելու մասին
Հեռուստահաղորդավարուհի Քսենիա Սոբչակը հայտարարել է, որ որոշել է մասնակցել 2018 թվականին կայանալիք Ռուսաստանի նախագահական ընտրություններին. արդեն համացանցում գործարկվել է «Սոբչակն ընդդեմ բոլորի» կայքը, որը ստեղծվել է հենց ընտրությունների համար, փոխանցում է BBC-ն:
«Ես 36 տարեկան եմ և որոշել եմ առաջադրվել նախագահական պայքարին: Ես դեմ եմ բոլոր նրանց, ովքեր այդ իրավունքից սովորաբար օգտվում են: Ես ցանկանում եմ վերադարձնել բոլորի դեմ քվեարկելու հնարավորությունը», - ասվում է Սոբչակի տեսաուղերձում:
Կրեմլի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովն արդեն հայտարարել է, որ Սոբչակն ամբողջությամբ համապատասխանում է ռուսաստանյան օրենսդրությամբ նախագահական թեկնածուներին ներկայացվող չափանիշներին: Նրա խոսքերով Սոբչակն իր այս որոշումը Պուտինի հետ չի համաձայնեցրել:

Ксения Собчак объявила об участии в выборах президента
Телеведущая Ксения Собчак объявила, что решила принять участие в выборах президента России в 2018 году. Одновременно в интернете заработал сайт под названием "Собчак против всех", созданный специально к выборам, передает BBC.
"Мне 36 лет и я решила баллотироваться в президенты. Я против всех, кто обычно этим правом пользуется, - говорится в видеообращении Собчак, опубликованном на этом сайте. - Я хочу вернуть возможность проголосовать против всех".
Пресс-секретарь Кремля Дмитрий Песков уже заявил, что Собчак полностью соответствует критериям, предъявляемым к кандидатам в президенты российским законодательством. По его словам, с Владимиром Путиным она свое решение не согласовывала.