Իրանը և Հայաստանը համատեղ փոխգործակցության գրասենյակ կբացեն
Իրանը և Հայաստանը պատրաստվում են համատեղ փոխգործակցության գրասենյակ բացել Մեղրիի և Արասի ազատ առևտրի գոտիներում: News.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է «Արաս» ԱԱԳ-ի գործադիր տնօրեն Մոհսեն խադեմ Արաբ Բագին: Նա նշել է, որ վերջերս Սյունիքի մարզպետ Վահե Հակոբյանի հետ հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համաձայն և հայ-իրանական համագործակցության զարգացման շրջանակներում, մոտ ժամանակներս Մեղրիի և Արասի ազատ առևտրի գոտիներում համատեղ փոխգործակցության գրասենյակ կբացվի:
«Ազատ առևտրի գոտիների ստեղծման և զարգացման գործում Իրանի հաջող փորձը կարող է երկու երկրների միջև սահմանային ազատ գոտու ստեղծման հարցում Հայաստանի հետ հետագա համագործակցությանը նպաստել», - նշել է նա:
Նա նաև համոզմունք է հայտնել, որ երկու կողմերի աջակցությամբ և համագործակցությամբ Մեղրիի ազատ գոտու ստեղծումը և զարգացումը կնպաստի երկու երկրների ազատ գոտիների բարգավաճմանը:

Иран и Армения откроят офис совместного сотрудничества
Иран и Армения откроят офис совместного сотрудничества в ЗСТ Мегри и Арас. Об этом, как передает News.am, заявил исполнительный директор ЗСТ "Арас" Мохсен Хадем Араб Баги. Он отметил, что согласно достигнутым договоренностям в ходе недавней встречи с губернатором Сюникской области Армении Ваге Акопяном и в рамках развития армяно-иранского сотрудничества в ближайшее время откроется офис совместного сотрудничество в зонах свободной торговли Мегри и Арас.
"Успешный опыт Ирана в создании и развитии зон свободной торговли может способствовать дальнейшему сотрудничеству с Арменией в создании свободной зоны на границе двух стран", -  отметил Хадем Араб Баги.
Он также выразил уверенность, что создание и развитие свободной зоны Мегри при поддержке и сотрудничестве обеих сторон будет способствовать процветанию свободных зон обеих стран.