Ո՞վ է հանգստացնում Շառլ Ազնավուրին,երբ նա դուրս է գալիս հավասարակշռությունից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Լեգենդար շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը ռուսական Առաջին ալիքի «Բարի լույս» հաղորդման ժամանակ պատմել է իր մանկության և ընտանեկան երջանկության մասին, փոխանցում է  Новости - Армения-ն:
Շանսոնյեն հիշել է, որ ծնողները ռուսերեն էին խոսում, երբ չէին ցանկանում, որ երեխաներն իրենց հասկանան: Պապիկը խոհարար է եղել, ում շնորհիվ Փարիզն իմացել է ռուսական խոհանոցի մասին:
«Մենք Փարիզում «Կովկաս» ռեստորան ունեինք, որտեղ նաև ռուսական բորշչ էին մատուցում: Ես շատ խիստ քննադատ եմ՝ եթե բորշչն իմ ճաշակով չէ, ինչպիսին պապիկս էր պատրաստում, ուրեմն խոհարարի մոտ այն չի ստացվել»:
Ազնավուրը նշել է, որ քիչ է ուտում, չի խմում և չի ծխում, սակայն իր սննդակարգում և շաքար կա, և աղ, և յուղոտ ուտեստներ: «Այն ամենն, ինչ արգելված է, ես անում եմ»,-ասել է նա:
Ազնավուրը նաև կիսվել է ընտանեկան երջանկության գաղտնիքով. արդեն 50 տարի է նա երջանիկ է կնոջ հետ:
«Ես վստահ եմ, որ լավ է, երբ կինն ու ամուսինը տարբեր են: Ես էներգիա եմ, կինս հանգիստ է: Երբ ես դուրս եմ գալիս հավասարակշռությունից, կինս կարողանում է ինձ հանգստացնել: Եթե լրացուցիչ էներգիա ունեք կուտակած, ապա դուրս եկեք տանից, գնացեք կինո, թատրոն, հանգստացեք և վերադարձեք ... 50 տարի մենք այսպես ենք միասին ապրել »,-ասել է նա:

Кто может успокоить Шарля Азнавура когда он психует? (видео)
Великий французский шансонье армянского происхождения Шарль Азнавур в интервью программе "Доброе утро" на Первом канале рассказал о своем детстве и семейной жизни, передает Новости - Армения.
Оказывается, родители Шарля Азнавура разговаривали на русском языке, когда не хотели, чтобы дети их понимали, а дедушка артиста был поваром, благодаря которому Париж узнал русскую кухню.
"У нас был ресторан "Кавказ" в Париже, - вспоминает Шарль Азнавур. – Когда я иду в ресторан русской кухни - я худший критик для него. Если борщ не по моему вкусу, не так как готовил дедушка, значит, у повара не получилось".
Артист отметил, что ест немного, не пьет и не курит, но при этом в его рационе есть и сахар, и соль, и жирное. "Все что запрещено - я делаю", - заявил он.
Шарль Азнавур поделился и секретом семейного счастья. Вот уже полвека он счастлив в браке и уверен, что если муж и жена разные - это хорошо!
"Я - энергия, моя жена - спокойная, - объясняет он. - Когда я психую, она может меня успокоить. Если у вас есть лишняя энергия, выйдите из дому - кино, театр - успокойтесь и возвращайтесь… Так мы и прожили вместе 50 лет", - сказал он.