Թրամփ. Պուտինի հետ հիանալի հեռախոսազրույց ունեցանք
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինը և Դոնալդ Թրամփը երեքշաբթի հեռախոսային բանակցություններ են վարել և քննարկել ակտուալ խնդիրներ, գրում է ՌԻԱ Նովոստին: Հեռախոսազրույցից հետո ԱՄՆ-ի նախագահը լրագրողներին հայտարարել է.
«Մենք Պուտինի հետ հիանալի խոսակցություն ունեցանք: Խոսել ենք Սիրիայի մասին, ինչը շատ կարևոր է: Քննարկել ենք նաև Հյուսիսային Կորեայի հարցը»,- ասել է ԱՄՆ-ի ղեկավարը: Նա նաև ավելացրել է, որ անդրադարձ է կատարվել նաև Ոկրաինայի հարցին:
Ավելի վաղ Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունում հայտնել են, որ երկու երկրների ղեկավարների զրույցը տևել է ավելի քան մեկ ժամ: Ըստ նրա տեղեկատվության՝ ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի նախագահները քննարկել են Սիրիայի և Ուկրաինայի հակամարտությունների կարգավորումը, Կորեական թերակղզու իրադրությունը, ահաբեկչության դեմ պայքարի հիմնախնդիրները:

Трамп: "У нас был замечательный телефонный разговор с президентом Путиным "
Президенты России и США Владимир Путин и Дональд Трамп провели во вторник телефонные переговоры и обсудили актуальные проблемы. о завершении беседы американский лидер заявил, что провел "замечательный телефонный разговор" со своим российским коллегой, передает РИА Новости.
"У нас был замечательный телефонный разговор с президентом Путиным. Мы говорили о мире в Сирии, о Северной Корее",- рассказал американский лидер, отвечая на вопросы американских журналистов. Он добавил, что также затрагивалась тема Украины.
В Белом доме, в свою очередь, отметили, что при обсуждении сирийского вопроса. Кроме того, как рассказали в администрации президента США, лидеры двух стран подтвердили важность совместной борьбы с терроризмом по всему Ближнему Востоку и Центральной Азии.