Առաջին հաղթանակը ԵԱ-2021-ի ընտրական փուլում
Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը հաջող մեկնարկեց Եվրոպայի 2021թ. առաջնության ընտրական փուլում, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը։
Առաջին խաղում մեր ընտրանին հյուրընկալվելիս 80-63 հաշվով հաղթեց Ալբանիայի հավաքականին։ Հայ բասկետբոլիստները հաշվի մեջ առջևում էին բոլոր չորս քառորդներում։ Մեծ ընդմիջումից առաջ հաշիվը 41-38 էր։
Հանդիպման լավագույն խաղացող ճանաչվեց Ալբերտ Թադևոսյանը։ Խաղին մասնակցեց նաև Լուկաս Ֆիշերը, որը բաց էր թողել վերջին մարզումը մրցավայրում։ Մինչև վերջին պահը նրա մասնակցությունը հարցականի տակ էր, քանի որ վերջնականապես չի ապաքինվել ձեռքի վնասվածքից։

Сборная Армении одержала первую победу в отборочном этапе ЧЕ-2021
Национальная сборная Армении по баскетболу успешно стартовала в отборочном этапе ЧЕ-2021, сообщает пресс-служба НОК Армении.
В первой игре наша сборная в гостях со счетом 80:63 победила сборную Албании. Армянские баскетболисты лидировали в счете во всех четырех четвертях. Перед большим перерывом счет был 41:38.
Лучшим игроком встречи был признан Альберт Тадевосян. В игре принял участие также участие Лукас Фишер, который пропустил последнюю тренировку на месте проведения матча. До последнего момента его участие было под вопросом, поскольку он до конца не восстановился от травмы руки.