Հայ բազկամարտիկներն ուժեղ են նաև ոգով
Լեհաստանի Ռումիա քաղաքում անցկացվեց բազկամարտի ամենահեղինակավոր մրցաշարերից մեկը՝ «Ոսկե տուրը», որտեղ Հայաստանը պատվով ներկայացրին Սարգիս Ստեփանյանը, Խաչատուր Սարիբեկյանը և Աշոտ Ադամյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի բազկամարտի ֆեդերացիայի նախագահ Արսեն Գաբրիելյանը հայտնեց, որ մրցաշարին մասնակցեցին նաև սահմանափակ ֆիզիկական կարողություններով մարզիկներ, որոնց համար «Ոսկե տուրն» աշխարհի գավաթի կարգավիճակ ուներ:
ՀՀ զինված ուժերի մայոր Սարգիս Ստեփանյանը նվաճեց երկու ոսկե և մեկ արծաթե մեդալ: Ստեփանյանը հաղթող դարձավ 75 կգ (PID-sitting – հենաշարժողական համակարգի խնդիրներով) և 80 կգ (PIDH-sitting – վերին վերջույթների խնդիրներով) քաշային կարգերում: Հայ մարզիկը երկրորդ տեղը զբաղեցրեց Senior men left PID OPEN բացարձակ քաշային կարգում:

Армянские армрестлеры сильны также духом
В польском городе Румя прошел один из самых престижных турниров по армрестлингу "Золотой тур", на котором Армению с честью представили Саргис Степанян, Хачатур Сарибекян и Ашот Адамян.
Как сообщил пресс-службе НОКА президент Федерации армрестлинга Армении Арсен Габриелян, турнир проводился также среди спортсменов с ограниченными физическими возможностями. Для них "Золотой тур" имел статус Кубка мира.
Майор Вооруженных сил РА Саргис Степанян завоевал две золотые и одну серебряную медали. Степанян стал победителем в весовой категории 75 кг (PID-sitting – спортсмен с поражением опорно-двигательного аппарата) и 80 кг (PIDH-sitting – спортсмен с поражением верхних конечностей). Армянский спортсмен также занял второе место в категории Senior men left PID OPEN (абсолютная весовая категория).
Хачатур Сарибекян (80 кг) завоевал серебряную медаль в категории PIDH-sitting.
В соревновании здоровых спортсменов Ашот Адамян завоевал бронзовую медаль в весовой категории 63 кг.