London Chess Classic. կրկին ոչ-ոքիներ
Լոնդոնում ընթացող London Chess Classic շախմատի գերմրցաշարի երկրորդ տուրը կրկին խաղաղ ստացվեց, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Ինչպես մեկնարկային տուրում, բոլոր հինգ պարտիաները՝ Ֆաբիանո Կարուանա – Լևոն Արոնյան, Ուեսլի Սո – Յան Նեպոմնյաշչի, Մաքսիմ Վաշյե-Լագրավ – Հիկարու Նակամուրա, Վիշվանաթան Անանդ – Մայքլ Ադամս, Սերգեյ Կարյակին – Մագնուս Կարլսեն, ավարտվեցին ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակը երկու տուրից հետո. 1-10. Նեպոմնյաշչի, Կարուանա, Արոնյան, Կարյակին, Կարլսեն, Անանդ, Ադամս, Վաշյե-Լագրավ, Նակամուրա, Սո՝ 1-ական միավոր:
Այսօր երրորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Արոնյան – Կարյակին, Նեպոմնյաշչի – Կարուանա, Կարլսեն – Անանդ, Ադամս – Վաշյե-Լագրավ, Նակամուրա – Սո:

London Chess Classic: Аронян вновь сыграл вничью
Второй тур проходящего в Лондоне шахматного супертурнира London Chess Classic вновь получился мирным, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Все пять партий, как и в стартовом туре, завершились вничью: Фабиано Каруана – Левон Аронян, Уэсли Со – Ян Непомнящий, Максим Вашье-Лаграв – Хикару Накамура, Вишванатан Ананд – Майкл Адамс, Сергей Карякин – Магнус Карлсен.
Положение после двух туров. 1-10. Непомнящий, Каруана, Аронян, Карякин, Карлсен, Ананд, Адамс, Вашье-Лаграв, Накамура, Со – по 1 очку.
В третьем туре сегодня встречаются Аронян – Карякин, Непомнящий – Каруана, Карлсен – Ананд, Адамс – Вашье-Лаграв, Накамура – Со.