Սլավիկ Հայրապետյանը կարճ ծրագրով փայլուն հանդես եկավ գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում՝ հաղթահարելով որակավորման փուլը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մոսկվայում մեկնարկած գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում կարճ ծրագրով հանդես եկան տղամարդիկ: Հայաստանի ներկայացուցիչ Սլավիկ Հայրապետյանը փայլուն հանդես եկավ և 36 մարզիկների մեջ զբաղեցրեց 14-րդ տեղը, ինչը լավագույն արդյունքն է նրա կարիերայում, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը:
Մեր գեղասահորդը վաստակած 69.49 միավորով անհատական ռեկորդ սահմանեց: Հայրապետյանը 24 լավագույն մարզիկների մեջ հաղթահարեց որակավորման փուլը և հունվարի 19-ին հանդես կգա կամավոր ծրագրով:
Կարճ ծրագրի արդյունքով ուժեղագույնների եռյակը կազմում են՝ Խավիեր Ֆերնանդեսը (Իսպանիա, 103.82), Դմիտրի Ալիեւը (ՌԴ, 91.33), Դենիս Վասիլեւը (Լատվիա, 85.11):

Славик Айрапетян блестяще исполнил свое выступление на чемпионате Европы (видео)
На стартовавшем в Москве чемпионате Европы по фигурному катанию с короткой программой выступили мужчины. Представитель Армении Славик Айрапетян блестяще исполнил свое выступление и занял 14-е место среди 36 спортсменов – лучший результат в карьере, сообщает пресс-служба НОК Армении.
Наш фигурист набрал 69.49 очка, что является его личным рекордом. Айрапетян в числе 24 лучших спортсменов преодолел квалификацию и 19 января выступит с произвольной программой.
Тройку сильнейших по итогам короткой программы составили Хавьер Фернандес (Испания, 103.82), Дмитрий Алиев (Россия, 91.33), Денис Васильев (Латвия, 85.11).