Սահակաշվիլին պատմել է, թե ինչպես է իր նախատատը փրկել Ստալինին
Վրաստանի նախկին նախագահ և Օդեսայի մարզի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սահակաշվիլին պատմել է, թե ինչպես է իր նախատատը փրկել Ստալինին: Ինչպես հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին, այս մասին նա գրել է Facebook-ի իր էջում:
«Իմ նախատատը՝ Թամարան, պատմել է ինձ, թե ինչպես է նա փրկել Ստալինին ցարական ժանդարմներից, ձեռք բռնած դուրս է բերել իր հոր տնից, ով հարուստ մարդ էր, և Ստալինը այդ ամենը փոխհատուցել է իր ընտանիքի ունեցվածքը բռնագրավելով,  սեփականությունը ոչնչացնելով և հորն ու եղբորը սպանելով», - նշել է նա:
Քաղաքական գործիչը հիշել է այս պատմությունը, «Ստալինի մահը» ֆիլմը դիտելու հետ կապված, որին ինքը դրական գնահատական է տվել:
Ռուսաստանում ֆիլմը վրդովմունք էր առաջացրել: Մի շարք հայտնի քաղաքական և մշակութային գործիչներ ֆիլմը դիտելուց հետո խնդրել են չեղարկել ֆիլմի վարձակալության վկայականը:

Саакашвили рассказал, как его прабабушка спасла Сталина
Экс-президент Грузии и бывший губернатор Одесской области Михаил Саакашвили рассказал, как его прабабушка спасла Иосифа Сталина. Как передает РИА Новости, об этом он написал в своем Facebook.
"Моя прабабушка Тамара рассказывала мне, как спасала Сталина от царских жандармов, выводила его за руку из дома ее отца - богатого промышленника, а Сталин за добро ее семьи отплатил конфискацией имущества и уничтожением ее отца и брата", - отметил он.
Эту историю политик вспомнил в связи с просмотром фильма "Смерть Сталина", которому дал положительную оценку.
В России фильм вызвал волну возмущения. После его просмотра ряд известных политиков и деятелей культуры попросили  отозвать прокатное удостоверение картины.