Արցախը և Ֆրանսիան քննարկել են քաղաքների միջև համագործակցությունը
Մարտի 5-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ֆրանսիական Բուկ-Բել-Էր քաղաքի պատվիրակությանը՝  քաղաքապետ Ռիշար Մալիեի գլխավորությամբ, հայտնում է Արցախի ԱԳՆ պաշտոնական կայքը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Մասիս Մայիլյանը  երախտագիտություն է հայտնել Ռիչարդ Մալիեին` Ասկերան քաղաքի հետ  ապակենտրոնացված համագործակցության հաստատման և զարգացման հարցում  սկզբունքային և հետևողական  դիրքորոշման համար։
Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը նշել է, որ Արցախի և Ֆրանսիայի քաղաքների միջև համագործակցությունը Արցախի Հանրապետության՝ միջազգային կապերի զարգացմանն ուղղված քաղաքականության կարևոր բաղադրիչներից մեկն է։ Այս համատեքստում Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է  Արցախում ֆրանսախոսության զարգացման կարևորությունը՝ ֆրանսերենին  և ֆրանսիական մշակույթին հաղորդակից լինելու համար պայմանների ստեղծման տեսանկյունից:
Բուկ-Բել-Էրի քաղաքապետը, իր հերթին, պատրաստակամություն է հայտնել՝  ընդլայնելու երկու ժողովուրդների միջև հարաբերությունները։ Այս համատեքստում կողմերը մտքեր են փոխանակել համագործակցության գործնական ասպեկտների և  փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող նախագծերի իրականացման վերաբերյալ:

Глава МИД Арцаха принял делегацию французского города Бук-Бель-Эр
5 марта министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял делегацию французского города Бук-Бель-Эр, возглавляемую мэром Ришаром Малье.
Приветствовав гостей, Масис Маилян выразил признательность Ришару Малье за принципиальную и последовательную позицию в вопросе установления и развития децентрализованного сотрудничества с городом Аскераном.
Глава МИД Арцаха отметил, что сотрудничество между городами Арцаха и Франции является одной из важных составляющих политики Республики Арцах по развитию международных связей. В этом контексте Масис Маилян подчеркнул важность развития франкофонии в Арцахе с точки зрения создания условий для приобщения к французскому языку и культуре.
Мэр Бук-Бель-Эр со своей стороны выразил готовность к расширению отношений между двумя народами. В этом контексте стороны обменялись мнениями по практическим аспектам сотрудничества и реализации проектов, представляющих взаимный интерес.