Արցախը և Ֆրանսիան քննարկել են քաղաքների միջև համագործակցությունը
Մարտի 5-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ֆրանսիական Բուկ-Բել-Էր քաղաքի պատվիրակությանը՝  քաղաքապետ Ռիշար Մալիեի գլխավորությամբ, հայտնում է Արցախի ԱԳՆ պաշտոնական կայքը։
Ողջունելով հյուրերին՝ Մասիս Մայիլյանը  երախտագիտություն է հայտնել Ռիչարդ Մալիեին` Ասկերան քաղաքի հետ  ապակենտրոնացված համագործակցության հաստատման և զարգացման հարցում  սկզբունքային և հետևողական  դիրքորոշման համար։
Արցախի ԱԳՆ ղեկավարը նշել է, որ Արցախի և Ֆրանսիայի քաղաքների միջև համագործակցությունը Արցախի Հանրապետության՝ միջազգային կապերի զարգացմանն ուղղված քաղաքականության կարևոր բաղադրիչներից մեկն է։ Այս համատեքստում Մասիս Մայիլյանն ընդգծել է  Արցախում ֆրանսախոսության զարգացման կարևորությունը՝ ֆրանսերենին  և ֆրանսիական մշակույթին հաղորդակից լինելու համար պայմանների ստեղծման տեսանկյունից:
Բուկ-Բել-Էրի քաղաքապետը, իր հերթին, պատրաստակամություն է հայտնել՝  ընդլայնելու երկու ժողովուրդների միջև հարաբերությունները։ Այս համատեքստում կողմերը մտքեր են փոխանակել համագործակցության գործնական ասպեկտների և  փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող նախագծերի իրականացման վերաբերյալ:

Artsakh and France Discuss Decentralized Cooperation
On March 5, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Masis Mayilian received the delegation of Bouc-Bel-Air City of France, headed by Mayor Richard Mallié, official page of Artsakh MFA reports.
Masis Mayilian welcomed the guests and expressed gratitude to Richard Mallié for his principled and consistent stance on the establishment and development of decentralized cooperation with the town of Askeran.
The Foreign Minister of Artsakh noted that the cooperation between the towns of Artsakh and France is one of the important constituents of the policy of the Republic of Artsakh on the development of international relations. In this context, Masis Mayilian stressed the importance of the development of Francophonie in Artsakh in terms of creating conditions for familiarizing with the French language and culture.
The Mayor of Bouc-Bel-Air, in turn, expressed readiness to expand the relations between the two peoples. In this context, the sides exchanged views on the practical aspects of cooperation and the implementation of projects of mutual interest.