Հունաստանի ոստիկանությունը գործողություններ է իրականացնում միջազգային մաֆիայի դեմ. ձերբակալվածների թվում կան նաև հայեր
Հունաստանի ոստիկանությունը՝ համագործակցելով ֆրանսիական ոստիկանության հետ, երկրորդ օրն է Սալոնիկում միջազգային հանցագործ խմբավորման դեմ կազմակերպված գործողություններ է իրականացնում և  այսպես կոչված «վրացական մաֆիայից» 14 հոգի է ձերբակալել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հայտնել է voria.gr տեղական հրատարակությունը:
Ոստիկանության լայնածավալ գործողությունները տեղի են ունենում մի քանի եվրոպական քաղաքներում, Սալոնիկում ձերբակալվել է 14 մարդ:
Խմբավորումը գործում էր ամբողջ Եվրոպայում, այն մասնագիտացել էր կողոպուտների եւ կոտրանքների միջոցով գողությունների մեջ: Սալոնիկի տարբեր շրջաններում գրանցվել են գողությունների ու կողոպուտի տասնյակ դեպքեր: Նախօրյակին Սալոնիկում հրաձգություն է տեղի ունեցել, որը, ԶԼՄ-ների տվյալներով՝ կապված էր ոստիկանական գործողության հետ: Ոստիկանների վրա կրակ էր բացել կասկածյալը, որը նկատել էր, որ իրեն հետեւում են: Համանման գործողություն է իրականցվում նաեւ Ֆրանսիայում: Ոստիկանական աղբյուրների համաձայն՝ ձերբակալվածների թվում է վրացական հանցախմբի պարագլուխը:
Alpha հեռուստաալիքը ձերբակալվածին անվանում է «Եվրոպայի էսկոբար»: Նա մեղադրվում է սպանությունների, թմրանյութերի տարածման, անօրինականորեն զենք պահելու եւ այլ հանցագործությունների մեջ: Նրան որոնում էին Իսպանիան եւ Ֆրանսիան, Հունաստանում նա ձերբակալվել է ֆրանսիական օրդերով: Enikos հանդեսը հայտնել է, որ խոսքը վերաբերում է 57-ամյա L.S-ին, որը «վրաց-ռուսական մաֆիայի պարագլուխն էր Եվրոպայում»: «Ձերբակալվածների թվում կան վրացիներ, հայեր ու ռուսներ»,- նշում է հրատարակությունը:

Греческая полиция проводит крупную операцию против международной мафии: среди арестованных есть армяне
Греческая полиция во взаимодействии с французской полицией второй день проводит в Салониках операцию против международной преступной группировки, арестованы 14 человек из так называемой "грузинской мафии", сообщает РИА Новости, со ссылкой на местное издание voria.gr.
Масштабная полицейская операция проходит сразу в нескольких европейских городах, в Салониках задержаны 14 человек.
Группировка действовала по всей Европе, она специализировалась на кражах и кражах со взломом. Десятки случаев краж и ограблений произошли в различных районах Салоников.
Накануне в районе Пилей в Салониках произошла перестрелка, которая, по данным СМИ, связана с операцией. Огонь по полицейским открыл подозреваемый, когда обнаружил слежку за собой.
Аналогичная операция также проводится во Франции.
Согласно полицейским источникам, среди арестованных находится главарь грузинской преступной организации. Телеканала Alpha называет задержанного "Эскобаром Европы". Среди обвинений -убийства, наркотики, оружие, проституция, его разыскивали Испания и Франция, в Греции он арестован по французскому ордеру, сообщает телеканал. Издание Enikos сообщает, что речь идет о 57-летнем L.S., который был главарем "грузинско-российской мафии в Европе". "Среди арестованных есть грузины, армяне и русские", - сообщает издание.