Թրամփը այցելել է Մելանյային հիվանդանոցում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, չնայած հորդառատ անձրևին, ուղղաթիռով մեկնել է հիվանդանոց կնոջը՝ Մելանյային տեսակցության, ով մայիսի 14-ին երիկամների վիրահատություն էր տարել, փոխանցում է «ՌԻԱ»–ն։
«Գնում եմ Ուոլթեր Ռիդի բժշկական կենտրոն մեր հրաշալի առաջին տիկնոջը՝ Մելանյային տեսակցելու։ Պրոցեդուրան հաջող է անցել, նա լավ տրամադրություն ունի։ Շնորհակալություն բոլոր բարին կամեցողներին»,– գրել է նա թռիչքից առաջ։
Հիվանդանոցում Թրամփը մոտ մեկ ժամ է անցկացրել։ Այս ընթացքում օդերևութաբանական ծառայությունները նախազգուշացնում էին մայրաքաղաքին մոտեցող տորնադոյի վտանգի մասին, ուստի նախագահը ստիպված է եղել վերադառնալ մեքենայով՝ լիմուզինով։ Կնոջ հետ հանդիպումից հետո ԱՄՆ նախագահը դեռ ոչ մի թվիթ չի հրապարակել։
Ավելի վաղ Սպիտակ տունը հաղորդել էր, որ 48-ամյա Մելանյա Թրամփը երկուշաբթի երիկամների անոթների էմբոլիզացիա է անցել։ Էմբոլիզացիայի ժամանակ փակվում են անոթները, որոնք սնում են նորագոյացությունը, որ կասեցնեն դրա աճը։

Трамп навестил Меланью в больнице после операции
Президент США Дональд Трамп навестил в понедельник свою супругу Меланью, которая ранее перенесла процедуру на почках. Как сообщили журналисты президентского пула, глава государства отправился в Национальный военно-медицинский центр имени Уолтера Рида на своем вертолете, сообщает ТАСС.
Именно там и была прооперирована первая леди, сообщили ее представители. "Процедура прошла успешно, она в хорошем настроении", - написал до этого сам Трамп на своей странице в Twitter, поблагодарив всех, кто желал выздоровления его жене.
Согласно сообщению Белого дома, Меланья Трамп "прошла процедуру эмболизации" почек для лечения доброкачественного заболевания. О чем идет речь - не уточняется. Само хирургическое вмешательство прошло успешно. Первая леди пробудет в больнице всю неделю.
Эмболизация - это внедрение в сосуд специального тела, останавливающего поступление крови. Эта процедура применяется для подавления неоперабельных опухолей, а также для прекращения внутренних кровотечений, отмечает ТАСС.