Երկու սիրիական ինքնաթիռ է խոցվել Իսրայելի ՊԲ կողմից
Այսօր Իսրայելի պաշտպանության բանակը տեղեկացրել է, որ երկու Patriot հրթիռներով խոցել է հրեական պետության օդային տարածք ներթափանցած սիրիական «Սուխոյ» կործանիչ, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Երկու Patriot հրթիռներն արձակվել են Իսրայելի օդային տարածք ներթափանցած սիրիական «Սուխոյ» կործանիչի ուղղությամբ: Բանակը նախօրոք հետևել է կործանիչի շարժմանը, որը 2 կիլոմետր ներթափանցել էր Իսրայելի օդային տարածք և որից հետո էլ խոցվել է Patriot հրթիռների կողմից»,–նշված է տարածված ռազմական կոմյունիկեում։
Հիշեցնենք, որ սա այս շաբաթվա ընթացքում Իսրայելի հակաօդային պաշտպանության ուժերի կիրառման արդեն երկրորդ դեպքն է Սիրիայի հետ սահմանակից տարածքում:

Сирийский самолет сбит израильскими военными
Армия обороны Израиля сообщила во вторник, что сирийский истребитель "Сухой", проникший в воздушное пространство еврейского государства на два километра, сбит двумя ракетами Patriot, передает агентство ТАСС.
"Две ракеты Patriot были запущены по сирийскому истребителю "Сухой", проникшему в израильское воздушное пространство. Армия отслеживала заранее передвижение истребителя, который проник на 2 км в воздушное пространство Израиля, после чего был сбит ракетами Patriot. О состоянии экипажа самолета информации на настоящий момент не поступало»", - говорится в распространенном военными коммюнике.
Напомним, что это уже второй случай применения сил противовоздушной обороны Израиля в районе границы с Сирией на этой неделе.