Հայ ընբշամարտիկ Ժորա Աբովյանը դարձել է Ուկրաինայի չեմպիոն
Կրեմենչուգում անցկացված հունահռոմեական ըմբշամարտի Ուկրաինայի առաջնությունում օլիմպիական 60 կգ քաշային կարգում չեմպիոն է դարձել Զապորոժիեի հայ համայնքի ներկայացուցիչ Ժորա Աբովյանը։ Նա եզրափակչում 8։6 հաշվով հաղթել է աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Լենուր Թեմիրովին։ Այս մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով analitikaua.net-ը։
Առաջնությանը մասնակցել է Ուկրաինայի տարբեր մարզերի մոտ 200 մարզիկ, որոնք պայքարում էին երկիրն աշխարհի ու Եվրոպայի առաջնություններում ներկայացնելու հնարավորության համար։
Ուկրաինայի հայերի միությունում շնորհավորել են Ժորա Աբովյանին և նրա մարզիչներ Լավրենտի Մայլամյանին ու Մուրադ Սարգսյանին։

Армянин Жора Абовян стал чемпионом Украины по греко-римской борьбе
На прошедшем в Кременчуге чемпионате Украины по греко-римской борьбе в олимпийской категории 60 кг чемпионом стал представитель армянской общины Запорожья и активист молодежной организации Жора Абовян, который в финале со счетом 8:6 одолел бронзового призера ЧМ-18 Ленура Темирова. Об этом пишет Аnalitikaua.net.
Участниками чемпионата стали около 200 лучших спортсменов из разных областей страны, которые боролись за возможность представлять Украину на чемпионатах мира и Европы.
В Союзе армян Украины поздравили Жору Абовяна и его тренеров Лаврентия Майламяна и Мурада Саргсяна с достойной победой.