Boeing-ը նոր օդանավի շնորհանդեսը հետաձգել է Եթովպիայում ավիաաղետի պատճառով
Ethiopian Airlines-ի ավիաաղետի պատճառով Boeing ընկերությունը չեղյալ Է հայտարարել նոր Boeing-777X-ի շնորհանդեսը, որը նշանակված Էր մարտի 13-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»ը, հայտնել Է ընկերության ներկայացուցիչը:
«Boeing 737-ը խորապես վշտացած Է Ethiopian Airlines-ի N 302 չվերթի վթարից, այժմ մեր հիմական խնդիրն Է՝ զորակցել մեր սպասարկյալներին: Այդ կապակցությամբ մենք հետաձգում ենք Boeing-777X-ի շնորհանդեսը, որը նշանակված Էր մարտի 13-ին, և դրա հետ կապված միջոցառումները զանգվածային լրատվամիջոցների հետ: Մենք հնարավորություն ենք փնտրում նոր ինքնաթիռն աշխարհին ներկայացնել մոտ ապագայում»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:

Boeing отменила презентацию нового самолета из-за авиакатастрофы в Эфиопии
Boeing после катастрофы самолета в Эфиопии отказалась от проведения презентации новейшего летательного аппарата Boeing 777X, запланированную на 13 марта. Об этом РИА Новости рассказал источник в компании.
Собеседник агентства выразил глубокое сожаление в связи с инцидентом и заявил, что на данный момент авиакомпания ставит в приоритете поддержку клиентов.
"Мы откладываем презентацию Boeing-777X, назначенную на 13 марта, и связанные с ней мероприятия со СМИ. Мы будем искать возможность представить новый самолет миру в ближайшем будущем", - сообщил представитель Boeing.