Ուկրաինայի ԿԸՀ-ն ամփոփել է նախագահական ընտրությունների առաջին փուլի վերջնական արդյունքները
Այսօր Ուկրաինայի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն (ԿԸՀ) ամփոփել է մարտի 31-ին կայացած նախագահական ընտրությունների առաջին փուլի արդյունքները:
ԿԸՀ-ն հայտարարել է, որ էլեկտրոնային և թղթային արձանագրությունների մշակման արդյունքում «Ժողովրդի ծառա» կուսակցության թեկնածու Վլադիմիր Զելենսկին ստացել է ընտրողների 30.24%-ի աջակցությունը, իսկ գործող նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն՝ 15.95% ընտրողների: Ընտրողների մասնակցությունը կազմել է 62.8%:
ՏԱՍՍ գործակալության փոխանցմամբ, Ուկրաինայի ԿԸՀ-ն հայտնել է, որ այժմ նախագահի երկու թեկնածուներն արդեն պաշտոնապես իրավունք ունեն մեկնարկել երկրորդ փուլի քարոզարշավը, որն անցկացվելու է ապրիլի 21-ին:
- Ուկրաինայի ներքաղաքական կյանքում նոր փուլ է մեկնարկում. Հայաստանը պետք է նախաձեռնող լինի Գերագույն Ռադայի նախորդ գումարման կազմում Հայաստանի հետ բարեկամական խումբը գլխավորում էր Օլեգ Լյաշկոյի ռադիկալ...
- Զելենսկու կուսակցությունն ավելի քան 42 տոկոս է հավաքում Ռադայի ընտրություններում Գերագույն ռադայի արտահերթ ընտրությունները կայացել են հուլիսի 21-ին:
- Սահակաշվիլին հանել է իր կուսակցությունը Գերագույն Ռադայի ընտրություններից Ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակած հայտարարության մեջ Սահակաշվիլին իր այս որոշումը բացատրում է նրանով, որ Ուկրաինայի...

ЦИК Украины подвела официальные итоги первого тура голосования президентских выборов
Центральная избирательная комиссия Украины в воскресенье подвела официальные итоги первого тура голосования на выборах президента страны, который прошел 31 марта.
Как передает агентство ТАСС, ЦИК объявил, что по результатам обработки электронных и бумажных протоколов кандидат от партии "Слуга народа" Владимир Зеленский получил поддержку 30,24% избирателей, действующий глава государства Петр Порошенко - 15,95%. Явка составила 62,8%.
В ЦИК Украины также пояснили, что теперь оба кандидата в президенты официально имеют право приступить к агитации перед вторым туром голосования, который назначен на 21 апреля.
- Партия Зеленского набирает более 42% на выборах в Раду Внеочередные выборы в Верховную раду состоялись в воскресенье. По партийным спискам прошедшие в парламент партии...
- Саакашвили снял свою партию с выборов в Раду В Украине в воскресенье, 21 июля, пройдут внеочередные выборы в Верховную раду. Как и парламент восьмого созыва,...
- В Украине против Порошенко возбудили дело о захвате власти Это уже пятое дело против бывшего лидера страны.
- Мы выбираем Путина, а украинцы - посмотрим: в Кремле отреагировали на билборды Порошенко с Путиным На улицах Киева и Харькова появились билборды с изображением Порошенко и российского лидера.