Հասան Ռոհանին հանդիպել է ՀՀ փոխվարչապետի հետ
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են բազմաթիվ հարցեր, ներառյալ երկկողմ կապերը, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային վերջին իրադարձությունները, տեղեկացնում է Mehr գործակալությունը։
Գրիգորյանը Թեհրան է մեկնել հուլիսի 2-ին՝ մասնակցելու Իրան-Հայաստան Համատեղ տնտեսական հանձնաժողովի 16-րդ նիստին։
Համատեղ հանդիպման ժամանակ, որը Գրիգորյանն անվանել է շատ օգտակար և արդյունավետ, Իրանն ու Հայաստանը պայմանավորվել են ամրապնդել երկկողմ հարաբերությունները երկրների միջև տնտեսության տարբեր ոլորտներում, ներառյալ էներգետիկան, տրանսպորտը, գյուղատնտեսությունը և զբոսաշրջությունը։
ՀՀ փոխվարչապետի խոսքով՝ հանդիպմանը ձեռք են բերվել որոշ պայմանավորվածություններ էներգետիկայի, տրանսպորտի, արդյունաբերության, առևտրի, շրջակա միջավայրի և զբոսաշրջության շուրջ, որոնց մանրամասն արդյունքները ներկայացված են երկու կողմերի միջև ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրում։

Хасан Роухани встретился с заместителем премьер-министра Армении
В ходе встречи стороны обсудили множество вопросов, включая двусторонние связи, а также последние региональные и международные события, сообщает агентство Mehr, передает NEWS.am.
Григорян прибыл в Тегеран 2 июля для участия в 16-ом заседании Совместной экономической комиссии Иран-Армения.
Во время совместной встречи, которую Григорян назвал очень полезной и продуктивной, Иран и Армения договорились укреплять двусторонние отношения между странами в различных сферах экономики, включая энергетику, транспорт, сельское хозяйство и туризм.
По словам вице премьера Армении, на встрече были достигнуты некоторые договоренности по энергетике, транспорту, промышленности, торговле, окружающей среде и туризму, подробные результаты которых хорошо представлены в меморандуме о взаимопонимании, подписанном между двумя сторонами.