Արսեն Ջուլֆալակյանը տևական ընդմիջումից հետո մասնակցել է մրցաշարի և նվաճել հաղթողի կոչումը
Լոնդոն-2012 Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը մասնակցել է Ռուսաստանի Ադիգեյա քաղաքում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի համառուսական մրցաշարին և նվաճել հաղթողի կոչումը: 32-ամյա ըմբիշն անցկացրել է 4 գոտեմարտ և հաղթել 6։3, 4։0, 8։0, 6։4 հաշիվներով:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Արսեն Ջուլֆալակյանը նշեց, որ բարդ էր 7 ամսվա ընդմիջումից հետո մասնակցել նման մրցաշարի.
«Ինչ-որ չափով մրցումային փորձի պակաս զգացվեց, մրցակիցներս բարձր կարգ ունեցող ըմբիշներ էին՝ Ռուսաստանի առաջնության մրցանակակիրներ։ Կարծում եմ, որ նման կարգի մրցաշարն անհրաժեշտ էր, որպեսզի հասկանամ, թե ինչ մարզավիճակում եմ և ինչ բացերի վրա պետք է աշխատել»,- ասաց Արսեն Ջուլֆալակյանը։
Նոյեմբերի 9-10-ը կայացած մրցաշարին մասնակցել են ըմբիշներ նաև Ռուսաստանից և Ղրղզստանից: Արսեն Ջուլֆալակյանը Հայաստանի միակ ներկայացուցիչն էր:

Arsen Julfalakyan Takes Part in Tournament After Long Break and Wins It
Arsen Julfalakyan, Olympic Games London 2012 silver medalist, world and European champion, took part in a Greco-Roman wrestling pan-Russian tournament held in Adygea, Russia and was named its winner. The 32-year-old wrestler spent four bouts and won with the following scores 6։3, 4։0, 8։0, 6։4.
In a conversation with the ANOC press service Arsen Julfalakyan noted that it was hard to participate in such a tournament after a 7-month break.
“I felt some lack of training practice. My rivals were high-class wrestlers, prize winners of the Russian Championship. I think I needed that tournament to understand my present physical condition and what gaps I should work on,” Arsen Julfalakyan said.
The tournament which was held from 9-10 November, was attended by wrestlers from Russia and Kyrgyzstan. Arsen Julfalakyan was the only Armenian representative there.