Արսեն Ջուլֆալակյանը տևական ընդմիջումից հետո մասնակցել է մրցաշարի և նվաճել հաղթողի կոչումը
Լոնդոն-2012 Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն, աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Արսեն Ջուլֆալակյանը մասնակցել է Ռուսաստանի Ադիգեյա քաղաքում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի համառուսական մրցաշարին և նվաճել հաղթողի կոչումը: 32-ամյա ըմբիշն անցկացրել է 4 գոտեմարտ և հաղթել 6։3, 4։0, 8։0, 6։4 հաշիվներով:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Արսեն Ջուլֆալակյանը նշեց, որ բարդ էր 7 ամսվա ընդմիջումից հետո մասնակցել նման մրցաշարի.
«Ինչ-որ չափով մրցումային փորձի պակաս զգացվեց, մրցակիցներս բարձր կարգ ունեցող ըմբիշներ էին՝ Ռուսաստանի առաջնության մրցանակակիրներ։ Կարծում եմ, որ նման կարգի մրցաշարն անհրաժեշտ էր, որպեսզի հասկանամ, թե ինչ մարզավիճակում եմ և ինչ բացերի վրա պետք է աշխատել»,- ասաց Արսեն Ջուլֆալակյանը։
Նոյեմբերի 9-10-ը կայացած մրցաշարին մասնակցել են ըմբիշներ նաև Ռուսաստանից և Ղրղզստանից: Արսեն Ջուլֆալակյանը Հայաստանի միակ ներկայացուցիչն էր:

После длительного перерыва Арсен Джулфалакян принял участие в турнире и стал победителем
Вице-чемпион Олимпийских игр Лондон-2012, чемпион мира и Европы Арсен Джулфалакян стал победителем на прошедшем в российском городе Адыгее Всероссийском турнире по греко-римской борьбе. 32-летний борец провел 4 поединка и одержал победы со счетом 6:3, 4:0, 8:0, 6:4.
В беседе с пресс-службой НОК Армении Арсен Джулфалакян отметил, что было сложно после 7-месячного перерыва принимать участие в таком турнире.
"Немного чувствовалась нехватка соревновательного опыта, мои соперники являлись борцами высокого класса, призерами чемпионата России. Я думаю, что такой турнир был необходим для меня, чтобы понять, какова моя физическая форма и над какими упущениями надо поработать", - сказал Арсен Джулфалакян.
В турнире, который состоялся с 9-го по 10-е ноября, принимали участие также борцы из России и Кыргызстана. Арсен Джулфалакян являлся единственным представителем Армении.