Նազարբաևը հայտարարել է Եվրամիության հետ ԵԱՏՄ ինտեգրացիայի անհրաժեշտության մասին
Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչի հետ հանդիպման ժամանակ կարծիք է հայտնել Եվրամիության հետ Եվրասիական տնտեսական միության ինտեգրացիա անցկացնելու անհրաժեշտության մասին: Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:
«ԵԱՏՄ-ն այս տարիների ընթացքում հաջողությամբ զարգանում է: Նրա նկատմամբ ակտիվ հետաքրքրություն են դրսևորում մի շարք երկրներ: Մեկն ուզում է դիտորդ լինել, մյուսը միությանն անդամակցել: Մեծ աշխատանք է սպասվում, այդ թվում՝ Եվրամիության հետ ինտեգրացիայի զարգացման ուղղությամբ»,- հայտարարել է նա:
Հանդիպման ժամանակ կողմերը նաև քննարկել են ԵԱՏՄ շրջանակում պետությունների փոխհարաբերությունների հետագա զարգացումը:

Назарбаев оценил перспективы развития ЕАЭС
Первый президент Казахстана Нурсултан Назарбаев в ходе встречи с председателем коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Михаилом Мясниковичемвыразил мнение о необходимости проведения интеграции Евразийского экономического союза (ЕАЭС) с Евросоюзом, передает РИА Новости
"В течение этих лет ЕАЭС успешно развивается. Ряд стран проявляет активный интерес к нему. Кто-то хочет быть наблюдателем, кто-то хочет вступить в союз. Предстоит большая работа, в том числе, по развитию интеграции с Европейским союзом", - цитирует Назарбаева его пресс-служба.
В ходе встречи стороны также обсудили дальнейшее развитие взаимоотношений между государствами в рамках ЕАЭС.
Назарбаев, являющийся почетным председателем ЕАЭС, заверил собеседника, что будет оказывать ему всестороннюю поддержку в решении вопросов укрепления союза.